captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – dailininkė Aistė Gabrielė Černiūtė

Dailininkė Aistė Gabrielė Černiūtė. „Facebook“ paskyros nuotr.
Dailininkė Aistė Gabrielė Černiūtė. „Facebook“ paskyros nuotr.

„Mano Kaunas nėra garsioji santaka, gotika ar Laisvės alėja. Mano Kaunas – tai du nuo pasaulio uždari senelių sodai Aukštuosiuose Šančiuose ir Vilijampolėje“, – pasakoja dailininkė Aistė Gabrielė Černiūtė, gimtajame Kaune atidaranti parodą „Sapne tik sapnas“.

Paviešintas valstybinių kultūros įstaigų tinklo pertvarkos planas pagilino kultūros bendruomenės nepasitikėjimą Kultūros ministerija, o kultūros ministrė teigia, jog tai sabotažas prieš vykdomą kultūros politiką.

„Lietuva turėjo galvoti apie išlikimą – kaip išlikti, kaip išlaikyti savo tapatybę, kaip konkuruoti su kitomis valstybėmis. Jei šalis nebūtų okupuota, turėtume žymiai daugiau vizionierių, išradėjų, nustebinusių pasaulį“, – pastebi istorikas Norbertas Černiauskas, muziejų naktį kviečiantis apsilankyti Valstybės pažinimo centre veikiančioje parodoje „Nepamirštos ateitys. Lietuvos šimtmečio vizijos“.

Kaune vyksta Europos kultūros sostinių forumas. Įvairiuose Europos miestuose šį projektą vykdę specialistai dalijasi patirtimis. Kokią naudą kultūros sostinės projektas gali atnešti miestui? Kaip įtraukti kuo daugiau žmonių ir pakeisti socialinę atmosferą?

„Gegužė – ne tik permainingų orų, pavasarinių žiedų sprogimo, bet ir paraiškų rengimo metas. O ar žinote, kas išlaiko menus šiandien?“ – klausia socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė. Jos komentaras „Virvelės ir marytės“ – apie kultūros finansavimą. 

„Kai besimaišančiame pasaulyje susiduria skirtingos kultūros, viskas nėra aišku savaime. Ir ką tada daryti? Pasakoti savo istoriją, kad žmonės tave suprastų“, – sako Milda Varnauskaitė, save vadinanti profesionalia pasakotoja. Ką šiandien veikia šio labai seno meno puoselėtojai?

„Kartais eini mieste ir užplūsta jausmas, kad tai jau patyrei. Kvapas ar šukuosena kažką prikelia viduje ir tarsi užmiegi prisiminimuose. Viskas kraunasi į sapnų dėžutę“, – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie kūrybos inspiracijas, savojo stiliaus paieškas, naujausius darbus mintimis dalysis dailininkė Aistė Gabrielė Černiūtė.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 19  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 20 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close