captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: koks šiemetinio derliaus startas Suvalkijoje?

Lietuvos laukuose jau visa jėga geltona spalva švyti žieminių rapsų laukai. Krinta į akis ir baltuojančios, vieningai savo parašiūtėlius iškėlusios kiaulpienės. Akivaizdu, kad šios, su aukšta žemdirbystės kultūra nesuderinamos žolės laukuose toliau daugės. Žiemkenčiai daug kur jau taip suvešėję, kad į juos nusileidusi varna pradingsta akimirksniu.
Geltonomis jūromis jau virto žieminių rapsų laukai. A. Steponavičiaus nuotr.
Geltonomis jūromis jau virto žieminių rapsų laukai. A. Steponavičiaus nuotr.

Su vasarojumi šiek tiek kitaip. Vienur jis jau sprindžio ūgio, kitur dar tik gležnu daigeliu iš žemės prasikalęs. Viena bendra – visoje šalyje nesunku rasti laukų, kuriuose pasėliai pliktelėję ar net luobais išnykę. Kaip vertina, ką apie šiemetinio derliaus startą mano Vilkaviškio rajono ūkininkė – agronomė, kooperatyvo „Vilkaviškio grūdai“ narė Vida Svotienė? Šio kooperatyvo pajininkai augina apie 12 tūkst. ha javų.

Praėjusią savaitę Alytaus rajono sodyboje „Dvarčėnų dvaras“ vykusiame Lietuvos kaimo turizmo asociacijos XXI sezono atidaryme  be kita ko buvo paminėta, kad kaimo turizmo sektoriaus sodybos vienu metu gali apgyvendinti daugiau kaip 14 tūkst. svečių. Lietuvoje didelė sodybų ir paslaugų įvairovė. Pavyzdžiui, jonaviškiai Laura ir Tadas Survilai savo sodyboje siūlo dvi naujas pramogas: išbandyti save 1,5 km basakojame sveikatingumo take ir diskogolfą. Diskogolfas tai skraidančiųjų diskų mėtymas į specialius krepšius. Ir tai daryti reikia pievoje, miške per krūmus, tvenkinį ir kitas įvairias kliūtis. Jau bemaž du dešimtmečius varėniškė Angelė Raulušaitienė siūlo pasiplaukiojimą baidarėmis Ūlos upe, kėdainiečiai Vida ir Simas Šatkauskai savo kaimo turizmo sodyboje paprastai nakvynei priima tik vieną šeimą.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gegužės 21 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close