captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: koks stumbrų likimas Lietuvoje?

Iš pirmo žvilgsnio Europos stumbro istorija tai – sėkmės istorija. Po to, kai praėjusio amžiaus pradžioje Lenkijoje buvo nušautas paskutinis laisvėje gyvenantis žvėris, jie buvo atsidūrę ant išnykimo ribos. Tačiau praėjus beveik šimtmečiui, stumbrų populiacija žemyne atsikuria.
Stumbro sugrįžimas džiugina ne visus. M. Čepulio nuotr.
Stumbro sugrįžimas džiugina ne visus. M. Čepulio nuotr.

Panašiai ir Lietuvoje – prieš daugiau kaip keturis dešimtmečius stumbrai buvo atvežti į Panevėžio rajoną iš Rusijos. Šiandien skaičiuojama, kad laisvėje mūsų šalyje jų gyvena apie 200, daugiausia Panevėžio ir Kėdainių rajonuose.

Tačiau didžiausio mūsų šalies ir žemyno žinduolio sugrįžimas džiugina ne visus. Ūkininkai stumbrų žalą savo pasėliams kasmet skaičiuoja tūkstančiais eurų. Gamtosaugininkai suka galvą, kaip šalies teritorijoje tolygiau paskirstyti šių galiūnų bandas. Jų planai – dalies stumbrų perkėlimas į Dainavos girią Dzūkijoje daug kam atrodo misija neįmanoma.

Tuo metu vis garsiau kalbama apie tai, kad šių saugomų gyvūnų skaičių reikėtų reguliuoti medžiojant.

Apie dar vieną gamtos ir žmogaus konfliktą laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, gegužės 21 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 4.05 val. ir sekmadieniais 6.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close