captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: susitikimas su Stasio Šalkauskio vardo premijos laureatu filosofu Alvydu Jokubaičiu

„Dabartinės Lietuvos politikos lėkštumas sukuria ryškų kontrastą Šalkauskio asmenybei. Tarp žmonių „aš“ ir politikos atsirado praraja. Šalkauskis manė, kad politika prasideda nuo pirmojo vaiko pasakyto žodžio, pirmos perskaitytos knygos, pagarbos mokytojui, sutvarkytos namo laiptinės, pasiaukojimo už draugą, meilės tėvams ir ištikimybės, kuri politikoje vadinama patriotizmu. Prie šių dalykų verta sugrįžti, net jeigu apie tai pradėjus kalbėti, pusė Lietuvos žmonių tuoj pat interneto portaluose pradėtų rašyti keiksmažodžiais. Šalkauskis juokiasi iš mūsų. Kvailių keiksmažodžiai nepadaro išmintingų.  Šalkauskio knygos ir straipsniai laukia kitos Lietuvos“, – priimdamas apdovanojimą kalbėjo VU profesorius filosofas, politologas dr. Alvydas Jokubaitis.
Stasio Šalkauskio vardo premijos laureatas filosofas Alvydas Jokubaitis. BNS nuotr.
Stasio Šalkauskio vardo premijos laureatas filosofas Alvydas Jokubaitis. BNS nuotr.
„Tarptautinę muziejų dieną Istorinės Prezidentūros sodelyje lankytojus pasitiks moderniosios Lietuvos šimtmečiui skirta fotografijų paroda „Pirmoji Lietuvos Respublika (1918–1940 m.): didieji pasiekimai“, o Europos muziejų naktį ši paroda taps kelrode žvaigžde orientacinio žaidimo „Triumfo keliu“ dalyviams“, – žada Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune vadovė Renata Mikalajūnaitė.
 
Literatūros mėnraščio „Metai“ apžvalga su žurnalo ;publicistikos skyriaus vadovu Gediminu Kajėnu.
 
„Oginskių šaknys yra dabartiniame Kaišiadorių rajone, ir Kruonis yra vienas iš svarbesnių miestelių, o jeigu dar tiksliau, yra išlikęs kaimelis Uogintai, iš kurio kildinama karvedžio, valstybės vyro Bogdano Oginskio giminės atšaka“, – apie didikų Oginskių išlikusį paveldą pasakoja Kaišiadorių muziejaus istorikas Vytautas Budvytis.
 
„Dabartinės Lietuvos politikos lėkštumas sukuria ryškų kontrastą Šalkauskio asmenybei. Tarp žmonių „aš“ ir politikos atsirado praraja. Šalkauskis manė, kad politika prasideda nuo pirmojo vaiko pasakyto žodžio, pirmos perskaitytos knygos, pagarbos mokytojui, sutvarkytos namo laiptinės, pasiaukojimo už draugą, meilės tėvams ir ištikimybės, kuri politikoje vadinama patriotizmu. Prie šių dalykų verta sugrįžti, net jeigu apie tai pradėjus kalbėti, pusė Lietuvos žmonių tuoj pat interneto portaluose pradėtų rašyti keiksmažodžiais. Šalkauskis juokiasi iš mūsų. Kvailių keiksmažodžiai nepadaro išmintingų.  Šalkauskio knygos ir straipsniai laukia kitos Lietuvos“, – priimdamas apdovanojimą kalbėjo VU profesorius filosofas, politologas dr. Alvydas Jokubaitis. Apie S.Šalkauskio nuopelnus lietuvių filosofijai, apie valstybę, iš kurios „jis (S.Šalkauskis) pats pasitrauktų į šalį nuo mūsų Lietuvos“, apie perspektyvą išlikti pasaulio žemėlapyje pokalbis studijoje su prof. A.Jokubaičiu.
 
 
Ved. Laima Ragėnienė.
 
„Ryto allegro“ gegužės 18 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close