captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dėl ko žmonės patraukė į „Sengirę“?

„Iš tiesų man skauda, kad Lietuvoje mažėja miškų, o su jais dingsta tie, kurie juose gyvena. Galima pasiimti plakatą ir pastovėti prie Seimo, tačiau man atrodo, kad veiksminga žmonėms girias parodyti, gal jie pažins ir pamils jas. O tai, ką žmogus myli, juk labai saugo“, – sako kino operatorius ir režisierius Mindaugas Survila, kurio filmą „Sengirė“ aplankė jau per 44 tūkstančius žiūrovų
Dokumentinio filmo „Sengirė” stop kadras.
Dokumentinio filmo „Sengirė” stop kadras.
„Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, įdomu pažvelgti į kasdienį tarpukario Lietuvos gyvenimą. Tad parodoje – to meto pramogos, šventės, sukaktys, nemažai dėmesio skiriant darbams ir papročiams“, – kaip rengiant parodą atsiskleidė tarpukario Lietuvos kaip visavertės Europos valstybės  vaizdas, pasakoja LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus senosios periodikos sektoriaus vadovė Aida Grybienė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – režisierės Rasos Allan Kazlas lietuvių poezijos pynės spektaklis "Etched in amber" anglų kalba 1989 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir tos pačios poezijos pynės spektaklis "Įrėžta gintare" Kaune ir Vilniuje.
 
„Iš tiesų man skauda, kad Lietuvoje mažėja miškų, o su jais dingsta tie, kurie juose gyvena. Galima pasiimti plakatą ir pastovėti prie Seimo, tačiau man atrodo, kad veiksminga žmonėms girias parodyti, gal jie pažins ir pamils jas. O tai, ką žmogus myli, juk labai saugo“, – sako kino operatorius ir režisierius Mindaugas Survila, nufilmavęs girią, kurios nebėra ir jos gyventojus, kuriems gresia išnykti. Pokalbis studijoje su kino operatorių „Ąžuolo“ apdovanojimui nominuotu kūrėju M.Survila apie gamtos stebuklą ir kino magiją, jo paties ir žiūrovų atradimus ir mūsų visų atsakomybę už negalintį apsisaugoti mišką.
 
 
Ved. Alma Valantinienė.
 
„Ryto allegro“ gegužės 17 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close