captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Josifas Brodskis ir Lietuva

Kol dar neturime savo Nobelio premijos laureatų, pravartu geriau pažinti šia aukščiausia literatūros premija įvertintus ir artimai su Lietuva susijusius rašytojus. Prof. Ramūno Katiliaus paskaita prasideda nuo pasakojimo, kai 1966 m. būsimasis nobelistas pirmą kartą apsilankė Lietuvoje.  
Nobelio premijos laureatas<br> rašytojas Josifas Brodskis.
Nobelio premijos laureatas
rašytojas Josifas Brodskis.

Kol dar neturime savo Nobelio premijos laureatų, pravartu geriau pažinti šia aukščiausia literatūros premija įvertintus ir artimai su Lietuva susijusius rašytojus. Prof. Ramūno Katiliaus paskaita „Josifas Brodskis ir Lietuva“ prasideda nuo pasakojimo, kai 1966 m. būsimasis nobelistas pirmą kartą apsilankė Lietuvoje.

Paskaitininkas, artimai pažinojęs Josifą Brodskį ir surinkęs apie jį gausią medžiagą, aptars lietuviškąją tematiką poeto kūryboje, jo įtemptus santykius su sovietų valdžia, emigraciją į JAV, bendravimą su liberaliąja lietuvių išeivija, atminimo įamžinimą Lietuvoje.

„Brodskis pratino amerikiečius viešbučių kambariuose, greta Biblijos, turėti ir poezijos rinkinį. Aiškino, kad civilizacijas nuo suirimo gelbsti ne legionai, o kalba“, – tai tik vienas teiginys iš prof. habil. dr. Ramūno Katiliaus paskaitos apie 1987 m. Nobelio premijos laureatą Josifą Brodskį, prieš emigraciją atradusį sau draugišką šalį Lietuvą.

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – vasario 5 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama vasario 6 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir vasario 9 d. 14.03 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...