captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: duris atveria Baltijos pasakojimų centras

„Esame pripratę apie pasakojimo meną Lietuvoje girdėti tik iš reklamos specialistų, galingai eksploatuojančių pasakojimo galią reklamose ir pardavimuose. Bet pasakojimo menas reklamos srityje yra tik viena šio reiškinio pusė“, – sako Baltijos pasakojimų centro (Baltic Storytelling Centre) įkūrėja Milda Varnauskaitė.
Baltijos pasakojimų centro įkūrėja Milda Varnauskaitė.
Baltijos pasakojimų centro įkūrėja Milda Varnauskaitė.

„Repeticijų metu muzikantams primenu, kad mums gali ir nepavykti groti taip, kaip buvo grota XVI ar XVII amžiaus Europoje. Net ir turint daugybę šaltinių ir skiriant pakankamai laiko senosios muzikos studijoms, šiandien grojame kitaip, nes dabartinis gyvenimo tempas nėra toks ramus ir lėtas, kaip kadaise“, – sako tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ vadovas Rodrigo Calveyra. Ansamblis kartu su partneriais kviečia į muzikos ir edukacijos projekto „Hanzos kelias: muzikinė kelionė po bendrą praeitį“ koncertus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Apie naują autorių teisių saugotojų iniciatyvą, kuri vėl atsirado per vėlai, savo komentare kalbės menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Esame pripratę apie pasakojimo meną Lietuvoje girdėti tik iš reklamos specialistų, galingai eksploatuojančių pasakojimo galią reklamose ir pardavimuose. Bet pasakojimo menas reklamos srityje yra tik viena šio reiškinio pusė. Baltijos pasakojimų centras (BASiC) kaip tikras pasakorius keliaus iš vietos į vietą, nešios istorijas šiapus sienos ir už sienos. BASiC nori ir eis į bibliotekas, į mokyklas, į kultūros centrus, klausinės ir norės išgirsti istorijas, kurias taip ilgai norėjote papasakoti. Jūsų istorijos, net tos, kaip keliavote į Aziją pusei metų ieškoti savęs, yra būsimų kartų paveldas! BASiC parodys, kaip įdomiau jas papasakoti. O kur dar užkastas ir pelenais apibarstytas ankstesnių kartų paveldas, kur Azija buvo ne Azija, o „šalis už devynių girių, už devynių marių”! BASiC iškas paveldą ir nukratys nuo jo pelenus, parodydamas jo ryšį su jūsų dabartimi“, – sako Baltijos pasakojimų centro (Baltic Storytelling Centre) įkūrėja Milda Varnauskaitė.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gegužės 15 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...