captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinoti verta“: investicijos – visada rizika

Kaip pastaraisiais metais keitėsi gyventojų galimybės taupyti ir investuoti?
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kai kurie finansų ekspertai teigia, jog nereikia strimgalviais pulti investuoti, o pirmiausiai reikia sukaupti būtinas išgyvenimui lėšas. Kiti sako, jog galima pradėti investuoti ir nuo nedidelių sumų. Kurių klausyti?

Ar apsimoka investuoti Lietuvoje? Vertinant pastaruosius 20 metų, investavusieji Lietuvoje galėjo uždirbti iš visų turto klasių – jų vidutinė metinė grąža buvo teigiama ir viršijo Lietuvos infliacijos vidurkį. Didžiausios vidutinės metinės grąžos per šį laikotarpį sulaukė investavusieji į būstą nuomai bei akcijas. Vertinant pastarųjų dešimties metų rezultatus, matyti, kad daugumos vertinamų šalies turto klasių ilgalaikei grąžai įtaką darė pastaroji ekonominė krizė – infliaciją šiuo laikotarpiu viršijo tik šalies ilgalaikės obligacijos. Ilgalaikės investicijos Lietuvoje buvo pelningos, tačiau kiek gyventojų gali orientuotis į ilgalaikius finansinius planus?

Kur ir kaip investuoti mažiausiai rizikinga? Investavimo galimybes aiškins „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas.

Vedėja Rima Jakutytė.

„Žinoti verta“ – antradienį, gegužės 15 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close