captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – belgų režisierius ir choreografas Alain Platel

Prieš 3 dešimtmečius įkurta A. Platel trupė „Les ballets C de la B“ – vienas įtakingiausių šokio kolektyvų šiandien. Dažnai skurdo, socialinio ir moralinio nuosmukio temas tyrinėjantis menininkas sako, kad jam svarbiausia – gyvenimo ir išgyvenimo tema. Kaip tai pavyksta įvairiausiems žmonėms. 
Belgų režisierius ir choreografas Alain Platel.
Belgų režisierius ir choreografas Alain Platel.

„Ši pjesė visada buvo mano kišenėje, apie ją daug mąsčiau. Bet atsitiko taip, kad ji turėjo sulaukti mano mokinių, aktorių, kurie ir pasiūlė ją statyti“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas, kviečiantis į spektaklio „Pasikėsinimai į jos gyvenimą“ premjerą. 

Prancūzijoje prasidėjusiame 71-ajame Kanų kino festivalyje – daug politiškumo ir skandalų atgarsių. Kaip jaunų menininkų grupė P14 tęsia žinomo Berlyno teatro Volksbühne kūrybos liniją? Apie tai  – užsienio kultūros apžvalgoje.

„Vilnius autoriui priminė raukšlių išvagotą seno žmogaus veidą. Vokiečiams buvo keista, kad miestas neturi aiškios gatvių struktūros, o yra išraižytas daugybės gatvelių“, – pasakoja kultūros tyrinėtojas Laimonas Briedis. Neseniai pasirodė knyga „Vilniaus kelrodis. 1918-ųjų miesto veidas“, skirtas Pirmo pasaulinio karo metais Vilniuje buvusiems vokiečių kariams.

Apie naują autorių teisių saugotojų iniciatyvą, kuri vėl atsirado per vėlai, savo komentare kalbės menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Studijoje viešės festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ svečias – puikiai pasaulyje žinomas choreografas ir režisierius A. Platel. Su juo kalbėsimės apie įdomų menininko karjeros kelią ir šokio pasaulį.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 12 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 13 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close