captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pašnekesiai apie tave ir kitus”: leisti ar drausti?

Viso pasaulio stebuklinėse pasakose neigiami personažai (raganos ar raganiai, džinai ar burtininkai) užkeikia herojų ar heroję. „Užkeikimai“ egzistuoja ir tikrovėje, kuomet dar vaikystėje apribojama mūsų saviraiška ir elgesys, esame verčiame gyventi už tėvus ir padaryti tai, ko jie troško, bet neįgyvendino.
Laidos vedėjos Aušra Griškonytė ir Rūta Bačiulytė.
Laidos vedėjos Aušra Griškonytė ir Rūta Bačiulytė.

Pasakų užkeikimai – tai draudimai. Draudimai teisinami kaip noras padėti mažesniam ar mažiau suprantančiam, siekis apsaugoti jį, tačiau iš tiesų draudimai atskleidžia tėvų/autoritetų baimes, norus, pyktį ar agresiją. Tiek kiek pykčio slypi draudimuose, tiek jie turi galios sužaloti vaiko gyvenimą.

Priešybė draudimams – leidimai. Pasakose leidimus (atkerėjimus) suteikia gerosios jėgos. Tik išsivadavęs iš užkeikimų herojus tampa pajėgus ilgai ir laimingai gyventi. Deja, daugelis nesuvokiame leidimų esmės ir juos tapatiname su nuolaidžiavimu ar net abejingumu.

Kokie užaugame draudimų ar leidimų veikiami? Kodėl vieniems autoritetams norisi drausti, o kitiems pavyksta daryti įtaką duodant leidimus? Ką teks nuveikti, kad išsivaduotume iš „užkeikimų“?

Ved. Rūta Bačiulytė ir Aušra Griškonytė.

„Pašnekesiai apie tave ir kitus“ – gegužės 11 d., penktadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama gegužės 12 d., šeštadienį, 00.00 ir 17.03 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...