captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink kalbą – sunaikinsi santaiką, vienybę ir dorybę“, – rašė didžiausias XVI a. kovotojas dėl gimtosios kalbos teisių Mikalojus Daukša. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – pirmadienio viktorinoje apie gimtosios kalbos gynimą.
telsiurpmc.lt nuotr.
telsiurpmc.lt nuotr.

Gegužės 4–15 dienomis Romoje vyks Lietuvos menų festivalis „Flux“, italų publikai pristatysiantis daugiau nei šimtą menininkų – ir pasaulyje žinomų Lietuvos kultūros grandų, ir jaunosios kartos atstovų. Ramintos Jonykaitės pasakojimas iš Italijos sostinės.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritiko, dr. Ramūno Čičelio parengtoje naujų knygų apžvalgoje – du leidiniai: rašytojos Juttos Noak romanas apie Antrojo pasaulinio karo ir pokario skaudžių patirčių apmąstymą „Raudonos pelytės“ bei poetės Virginijos Kulvinskaitės eilėraščių rinkinys apie estetišką siaubo grožį „Antrininkė“.

„Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink kalbą – sunaikinsi santaiką, vienybę ir dorybę“, – rašė vienas lietuvių raštijos kūrėjų, didžiausias XVI a. kovotojas dėl gimtosios kalbos teisių Mikalojus Daukša. Kalbą žmonės laiko viena didžiausių tautos vertybių, ja didžiuojasi, ją puoselėja. Ji eina greta tokių kiekvienam labai svarbių sąvokų, kaip tėvynė, motina, laisvė. Gegužės 7-ąją, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – pirmadienio viktorinoje apie gimtosios kalbos gynimą.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gegužės 7 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close