captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – fotografė Vaiva Bezhan

„Keliauju po šalis, kuriose nesibaigia konfliktai, karai, skurdas... Ir Turkijoje, ir Afganistane, Kosove yra be galo daug gražių dalykų,  kurie niekada neatsispindi pasaulio žiniasklaidoje. Aš noriu parodyti kitą tų kraštų veidą – spalvas, kasdienį gyvenimą,  papasakoti paprastų žmonių istorijas“, – sako Prahoje gyvenanti fotografė Vaiva Bezhan, Kaune atidariusi parodą „Vilties paieškos pelenuose: istorijos iš Afganistano“.
Fotografė Vaiva Bezhan.
Fotografė Vaiva Bezhan.

Romoje prasideda Lietuvos menų festivalis „Flux“. Tai didžiausias iki šiol lietuvių kultūros pristatymas Italijos sostinėje: šiuolaikinio meno parodos, koncertai, spektakliai. Kokie pagrindiniai festivalio akcentai? Ką italams pasakojame apie save? Įspūdžiai – tiesiogiai iš Romos. 

Prancūzijoje Étienne Terrus muziejuje atrasta, kad daugiau nei pusė paveikslų – klastotės. Paroda Viktorijos ir Alberto muziejuje Londone tyrinėja, kaip gamta įkvepia drabužių dizainerius kurti tvaresnę madą. Apie visa tai išgirsite užsienio kultūros įvykių apžvalgoje.

„Dažnai sakoma, kad jau viskas atrasta, tačiau žmogaus kūryba, fantazija yra begalinės. Ir šokis kol kas yra unikali raiškos forma, kurios negali sukurti kompiuteriu ar kita technologija“, – sako choreografė, šokio pedagogė Aira Naginevičiūtė, kurios teatras „Airos“ dalyvauja festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“.

„Atskirtis visuomenėje gali stipriai sumažėti, jeigu valstybė mokiniams sudaro vienodas galimybes mokytis. Tačiau mūsų švietimo reformos nesiorientuoja į tai“, – komentare pastebi Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša. 

„Nostalgijos Visagine yra daugiau nei kituose Lietuvos miestuose, bet taip pat čia gyvena labai daug įdomių žmonių, kurie stengiasi eiti nauja kryptimi“, – pasakoja fotografė Neringa Rekašiūtė, pristatanti parodą „Atominė tapatybė“ apie Visaginą.  

„Afganistane fotografuoti draudžiama, todėl kiekvieną kartą tenka rizikuoti“, –  apie keliones, darbą karštuose pasaulio taškuose ilgojoje laidos dalyje sėsim ir pakalbėsim su fotografe Vaiva Bezhan. 

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 5 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 6 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close