captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pakartot“: kai susitinka muzika ir humoras

Apie ironiją, sarkazmą, pokštą muzikoje, apie humorą kaip intelekto rodiklį, apie tabu temas dainose ir baimę pasirodyti juokingu. Ir dar apie kai ką. Domantas Razauskas kalbina humoristą Paulių Ambrazevičių.  
P. Ambrazevičius. D. Razausko nuotr.
P. Ambrazevičius. D. Razausko nuotr.

„Mes pernelyg rimti, mes pernelyg reikšmingi ir bijome atrodyti kvaili“, – sako profesionalus humoristas, iš juokų duoną valgantis Paulius Ambrazevičius. Tai taikytina ir muzikai. Lietuvos muzikos pasaulyje viskas bandoma sudėlioti į dirbtines lentynėles – štai rimta muzika, štai dvasinga, štai estrada, o štai juokinga ir ironiška. Vakaruose šie dalykai persipynę – geriausi dainarašiai šalia gilių egzistencinių temų visada meistriškai naudoja ironiją, net sarkazmą, ar absurdą. Lietuvos rokas savo gyvenimą taip pat pradėjo nuo pokštų, parodijų, ekscentriško teatrališkumo, Ezopo kalbos. Tačiau koks mūsų rokas dabar? Ar galima kalbėti apie humorą muzikoje, kai didelei daliai žmonių dainų tekstai išvis neatrodo svarbūs? Būdamas arti muzikos ir su muzika, Paulius Ambrazevičius vertina ir kritikuoja mūsų gebėjimą juoktis. Iš savęs, ir iš kitų. 

Laidos autorius ir vedėjas Domantas Razauskas.

Ši „Pakartot“ laida bus transliuojama gegužės 5 dieną, šeštadienį, 12.10 val. ir gegužės 6 dieną, sekmadienį, 02.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos atlikėjų asociacija AGATA ir lietuviškos muzikos portalu Pakartot.lt. 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close