captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: VDU Letonikos centro vadovas prof. Alvydas Butkus

„Teko lankytis vienoje Latvijos mokyklų, kuri padaryta kaip muziejus, kažkada ten mokėsi vaikai. Tame kaime žmonės kultūriškai degraduoja. Kai uždaroma mokykla, kyla dar daugiau problemų, pirmiausia socialinių. Latviai vartoja tokį terminą „šviesos rūmai“, taip jie vadina mokyklas, bibliotekas. Taigi kai šviesą užrakini, lieka tamsa“, – viename interviu yra pasakojęs VDU Letonikos centro vadovas prof. dr. Alvydas Butkus.
VDU Letonikos centro vadovas prof. Alvydas Butkus.
VDU Letonikos centro vadovas prof. Alvydas Butkus.

„Apie skubėjimą ir sustojimą jau vėlu ir banalu kalbėti. Čia jaučiamas fizinis įkritimo į kitokį laiką pojūtis. Fizikai sako, kad laikas yra reliatyvus. Ne jo ilgumas ar trumpumas, bet kokybė yra svarbi – koks yra tas laikas“, – sako bendro Klaipėdos jaunimo teatro ir Nacionalinio Kauno dramos teatro projekto, spektaklio „Mūsų miestelis" režisierius Darius Rabašauskas. 

Kultūros savaitraščių apžvalga.

Filmų, rodomų šalies kino teatruose, apžvalga su kino kritike Ilona Vitkauskaite.

„Teko lankytis vienoje Latvijos mokyklų, kuri padaryta kaip muziejus, kažkada ten mokėsi vaikai. Tame kaime žmonės kultūriškai degraduoja. Kai uždaroma mokykla, kyla dar daugiau problemų, pirmiausia socialinių. Latviai vartoja tokį terminą „šviesos rūmai“, taip jie vadina mokyklas, bibliotekas. Taigi kai šviesą užrakini, lieka tamsa“, – viename interviu yra pasakojęs VDU Letonikos centro vadovas prof. dr. Alvydas Butkus. Latvijos nepriklausomybės dieną pokalbis apie lietuvių ir latvių kultūros, mokslo, politikos ryšių puoselėjimą, kultūrų ir tradicijų panašumus ir skirtumus, apie Daugpilio universiteto garbės daktaro vardo reikšmę, apie „Lietuvos latviškąjį pasaulį“.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 4 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close