captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo dokumentika“: arsenas iš giedro dangaus. II dalis

Pirmojoje dalyje pasakojome, kaip pernai, 2017 m. vasarą, Raseinių rajono gyventojai sužinojo apie sveikatai pavojingą medžiagą savo vandenyje. Ražaitėlių ir Šienlaukio gyvenvietėse leidžiama arseno koncentracija tada normą viršijo tris ir keturis kartus.
Ražaitėlių vandenvietė. V. Pilibaitytes (LRT) nuotr.
Ražaitėlių vandenvietė. V. Pilibaitytes (LRT) nuotr.

Visos institucijos tikino, kad sureagavo greitai ir problemą išsprendė. Nors taršos priežasties vietos aplinkosaugininkas taip ir nerado. Aplinkos ministerija tuomet skelbė pradėjusi, jos žodžiais, „plataus masto tyrimą“. Lietuvos geologijos tarnyba apie jį sako negirdėjusi.

Šiandien šie žmonės vandenį geria iš naujų gręžinių, įrengtų tose pačiose vandenvietėse. Šienlaukio gręžinyje prieš filtrą arseno koncentracija viršija normą. Bet institucijos teigia, kad problemą išsprendė.

Klausimai, į kuriuos taip ir nebuvo atsakyta: kada tas toksiškas teršalas vandenyje atsirado? Ar šis atvejis nepasikartos kitur Lietuvoje? Pasirodo, gauti tiesų atsakymą iš atsakingų institucijų nelengva. O geriamojo vandens kokybės priežiūros sistema popieriuje ir realybėje sutampa ne visada.

Antroji pasakojimo dalis sekmadienį, gegužės 6 d., 11.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama penktadieniais 21.08 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

Laidų archyvas: https://www.lrt.lt/mediateka/irasai#/program/65645

Facebook: https://www.facebook.com/radijodokumentika/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close