captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: ŠMM vadovybė sviedė akmenį merams

Esą savivaldybės kaltos dėl prastų mokinių pasiekimų, pirmiausia – matematikos ir lietuvių kalbos bei literatūros.
Ignalinos rajono vicemeras Laimutis Ragaišis.
Ignalinos rajono vicemeras Laimutis Ragaišis.

Daugiau kaip pusėje šalies savivaldybių kas penktas dešimtokas nepasiekia net patenkinamo matematikos lygio. Pernai prasčiausi dešimtaklasių matematikos rezultatai buvo Elektrėnų, Birštono, Akmenės, Švenčionių ir Ignalinos rajonų mokyklose.

Dešimtokų lietuvių kalbos rezultatai prastesni buvo Rokiškio, Ignalinos, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Čia pagrindinio lygmens nepasiekė 10–12 proc. visų dešimtokų.

Lietuvos mokinių pasiekimų skirtumai savivaldybėse yra vieni didžiausių ne tik Europoje, bet ir tarp visų 72 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tyrimuose dalyvaujančių šalių.

Ir dėl to esą kaltos mokyklų steigėjos – savivaldybių administracijos, kad, užuot reikalavusios iš mokyklų atsokomybės siekti geresnių rezultatų, nieko nedaro, tik klausosi mokyklų vadovų bei pedagogų pasiteisinimų.  

Ar merai sutinka su ministerijos vertinimu, kad tai jie turi prisiimti kaltę dėl prastų mokinių akademinių pasiekimų. Ir ką merai jau padarė, kad ši apgailėtina situacija, kuri formavosi ne vienerius metus, pakistų? Ar merai mėgino pritraukti naujų gerų mokytojų?

Ką prastais rezultatais pasirodžiusios savivaldybės gali pasiūlyti jauniems, veržliems, ką tik universitetus baigusiems pedagogams, kad šie norėtų keltis iš didmiesčių į paribio savivaldybes mokyti mokinių?

Kokį atlyginimą gali pasiūlyti atokių savivaldybių administracijos jauniems pedagogams? Ar atvykėliai gali tikėtis gauti būstą lengvatinėmis sąlygomis? 

Ką daro didesnių savivaldybių elitinės gimnazijos, kaip jos ieško ir vilioja mokytojus dirbti?

Laidoje dalyvauja Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, Ignalinos rajono vicemeras Laimutis Ragaišis, Šiaulių Didždvario gimnazijos direktorius Vitalis Balsevičius.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, gegužės 3 d., 16.05 per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...