captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Pilviškių seniūnijoje jau įsibėgėjo pasėlių deklaravimas

Pasėlių deklaravimas, prasidėjęs balandžio viduryje, tęsis iki birželio 4-os dienos.
Vilkaviškio raj. Pilviškių seniūnijos žemės ūkio specialistė Lina Bareikienė padeda deklaruoti pasėlius Lijanai Vozgirdienei. A. Steponavičiaus nuotr.
Vilkaviškio raj. Pilviškių seniūnijos žemės ūkio specialistė Lina Bareikienė padeda deklaruoti pasėlius Lijanai Vozgirdienei. A. Steponavičiaus nuotr.

Tai viena iš galimybių padidinti savo pajamas, nes už kiekvieną hektarą numatyta atitinkama išmoka. Paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti priimamos ne tik seniūnijose, kuriose įregistruota žemės ūkio valda, bet ir savivaldybių žemės ūkio skyriuose. Šiemet keliamas reikalavimas,  kad parama pasinaudotų tik tie, kurie patys dirba deklaruojamus plotus. Dar atidžiau kontroliuojami pareiškėjų žemės ūkio veiklos vykdymo įrodymo dokumentai.

Labai skirtingai susiklosto darbo emigrantų gyvenimai. Būna, kad išvykę tik užsidirbti pinigų, lieka visam laikui užsienyje. Tiems, kam prasčiau ar visiškai nepasiseka, į jokį užsienį daugiau varu neišvarysi. Jurbarkiečiui Ramūnui Urbai Anglijoje sekėsi visiškai neblogai, tačiau trauka grįžti Lietuvon buvo stipresnė už užsienio privalumus. Ramūnas tvirtina, kad Anglija, tiksliau darbas ir gyvenimas svečioje šalyje, jį išmokė, kad didžiausia laimė dirbti sau, turėti savo verslą. Tas supratimas labiausiai ir lėmė, kad jis grįžo į Gudelius Jurbarko rajone, Girdžių seniūnijos centro pašonėje esantį kaimą, ėmėsi smulkaus virtuvės baldų gamybos verslo.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, gegužės 2 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close