captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: liūtys, skandinę bulvių derlių, nepražudė ūkininkų verslo

Vilkaviškio rajono Ramoniškių kaimo ūkininkai Alvytė ir Eugenijus Valuckai paprastai kiekvieną pavasarį sodina apie 120 ha bulvių. Taip buvo ir pernai. Deja, liūtiniai lietūs tiesiogine prasme skandino gerai derėjusį jų derlių, niekais pavertė ūkininkų pastangas. Tačiau šį pavasarį Valuckai bulves vėl sodina, plotas bus įprastas. Ar tai verčia daryti įsipareigojimai vykdant europinį projektą, ar yra kitų sumetimų?
Vilkaviškio raj. ūkininkė Alvytė Valuckienė. A. Steponavičiaus nuotr.
Vilkaviškio raj. ūkininkė Alvytė Valuckienė. A. Steponavičiaus nuotr.

Europoje stiprinama ekologinio maisto kontrolė. Ketvirtadienį Europos Parlamentas pritarė ekologinės gamybos reglamento pakeitimams. Kai kurie jų ypač svarbūs Lietuvos ekologiniams ūkiams. Pavyzdžiui, jeigu visi pakeitimai įsigalios, kuriems pritarė Europos Parlamentas, tame pačiame ūkyje bus leidžiama ir ekologinė, ir chemizuota gamyba. Dabar mūsų šalyje taip ūkininkauti neleidžiama.

Pasaulio veterinarijos gydytojų asociacijos sprendimu balandžio 30-oji yra paskelbta Tarptautine veterinarijos diena. Pasak Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos pirmininko pavaduotojo, privataus veterinarijos gydytojo iš Panevėžio rajono Krekenavos miestelio Algimanto Lūžos, ši asociacija vienija apie 900 veterinarijos gydytojų. Maždaug 600 jų užsiima privačia praktika. Kaip jie verčiasi šalyje mažėjant kiaulių, melžiamų karvių skaičiui?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, balandžio 30 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close