captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: apie vandenį, elektrą ir kalvius

2011 m. Italijoje vyko referendumas, kuriame piliečiai galėjo pareikšti savo nuomonę keturiais klausimais. Į visus klausimus didžioji dauguma atsakė ne taip, kaip norėjo Italijos vyriausybė.  
Aktyvistė iš Italijos dr. Monica Zoppè<br> dirbanti mokekulinės biologijos srityje.
Aktyvistė iš Italijos dr. Monica Zoppè
dirbanti mokekulinės biologijos srityje.

2011 m. Italijoje vyko referendumas, kuriame piliečiai galėjo pareikšti savo nuomonę keturiais klausimais – dėl vandens tiekimo privatizavimo (du klausimai), šalies grįžimo prie atominės energetikos, kurios Italija atsisakė 1987 m. referendume, ir dėl vyriausybės ministrų teisinio neliečiamumo. Į visus klausimus didžioji dauguma atsakė ne taip, kaip norėjo Italijos vyriausybė.

„Energetika, išteklių valdymas ir teisė nėra sritys, kuriose sprendimai gali būti priimami referendumuose“, – teigia kritikai. „Kodėl ne? Viskas, kas svarbu visuomenei, gali būti sprendžiama referendume“,– sako aktyvistė iš Italijos dr. Monica Zoppè, dirbanti mokekulinės biologijos srityje.

Antrame laidos puslapyje – Pensilvanijos universitetas (JAV) skelbia geriausias pasaulio idėjų kalves (think tank) ir plataus tyrimo išvadose teigia, kad idėjų kalvių įtaka vyriausybių sprendimams pasaulyje augs. Ką kala kalviai Rytų ir Centrinės Europos regione?

„Žmonės ir idėjos“ – sausio 30 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama sausio 31 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close