captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo dokumentika“: arsenas iš giedro dangaus. I dalis

Žmonės pasakoja, kad arsenas Raseinių rajono geriamame vandenyje pernai atsirado netikėtai, kaip perkūnas iš giedro dangaus.
Šienlaukio k. vandenvietė. V. Pilibaitytės nuotr.
Šienlaukio k. vandenvietė. V. Pilibaitytės nuotr.

„Sakydavo, kad vanduo idealus čia pas mus, Ražaitėliuose“, – prisimena šio nedidelio kaimo senbuvis Česlovas. Pernai atlikus išsamius tyrimus, arseno koncentracija vandenvietėje leistiną normą čia viršijo apie tris kartus.

Panašiai stebisi ir kito rajono kaimo – Šienlaukio gyventojai. Jų vandenvietėje aptikta dar didesnė – apie keturis kartus normas viršijanti arseno koncentracija.

Pernai nuo liepos iki spalio bendrovė „Raseinių vandenys“ maistui jiems vežiojo švarų vandenį buteliuose. Vėliau pranešta, kad abiejose gyvenvietėse išgręžti nauji gręžiniai, kurių vanduo atitinka kokybės reikalavimus ir yra saugus gerti.

Visos institucijos tikina, kad reagavo operatyviai ir problemą išsprendė. Bet ar tikrai šioje istorijoje jau galima dėti tašką, jei taršos šaltinis taip ir nebuvo nustatytas? Ar ši istorija nepasikartos kitur Lietuvoje?

Klausykitės pirmosios laidos dalies sekmadienį, balandžio 29 d., 11.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama penktadieniais 21.08 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/radijodokumentika/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...