captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: Laisvės inžinierius

Petras Vileišis – ryškiausia istorinė Lietuvos atgimimo asmenybė. Ir jeigu minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį didžiausią dėmesį skiriame Vasario 16-osios Akto signatarams, tai XX a. pradžioje savo atliktais darbais Petras Vileišis nusipelno ne mažesnės pagarbos ir tos veiklos aktualizavimo.
Petras Vileišis.
Petras Vileišis.

Petro Vileišio istorinę reikšmę Lietuvai labai vaizdžiai apibrėžė dar dr. Jonas Šliūpas: „Petro Vileišio nuopelnai Lietuvai milžiniški. Ir neklysiu pasakydamas, kad jis yra Lietuvos atgimimo tėvas… Ar mes, gyvieji Lietuvos žmonės, išmanome ir mokame vertinti, kuo Petras Vileišis yra buvęs lietuvių tautai? Kas žino?..“

Laidoje pratęsime pokalbį apie Petro Vileišio spalvingą asmenybę, kurios gyvenimas ir darbai verti intriguojančio ir dramatiško siužeto filmo. Ir kol tokio filmo dar niekas nesukūrė, pristatysime naujausią leidinį, skirtą šiai asmenybei, praturtintą nauja informacija, pateikiant dokumentus, prisiminimus ir vizualią medžiagą.

Laidoje dalyvauja Gytis Vaškelis, knygos „Laisvės inžinierius" sudarytojas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos centro vadovas.

Ved. Inga Berulienė.

Sekmadienį, balandžio 29 d., 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laidą remia Spaudos, radijo ir TV rėmimo fondas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close