captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Balandžio 23-ioji – Jurginės, Šv. Jurgio vardo diena. Šis šventasis lietuvių mene vaizduojamas kaip karys su ietimi ant žirgo, po kurio kanopomis raitosi blogio slibinas. Tai krikščionybės nešėjas, gynėjas, gyvulėlių globėjas. Apie Šv. Jurgį, apie Jurgines – pirmadienio viktorinoje.

„Scenoje atlikėjui tenka didi užduotis – įtikinančiai papasakoti įvairiausias muzikines istorijas taip, kad abejingų neliktų, virsti įvairiausiais personažais, nepamirštant savasties“, – sako lietuvių arfos ambasadore tituluojama Joana Daunytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

LLTI doktorantės Ingos Mitunevičiūtės parengtoje naujų knygų apžvalgoje – du istorinėms asmenybėms skirti leidiniai: Monikos Vaicenavičienės paveikslėlių knyga „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“ bei kolektyvinės autorystės knyga „Aleksandra“, turinti ir kitą pavadinimą „Knyga Motinai“, skirta Aleksandrai Stulginskaitei-Zelbienei, garsios bajorų Stulginskių giminės atstovei.

Balandžio 23-ioji – Jurginės, Šv. Jurgio vardo diena. Šis šventasis lietuvių mene vaizduojamas kaip karys su ietimi ant žirgo, po kurio kanopomis raitosi blogio slibinas. Tai krikščionybės nešėjas, gynėjas, gyvulėlių globėjas. Neveltui vardas Jurgis (rusiškai - Georgas, angliškai - Džordžas) kilęs iš graikų kalbos ir reiškia „žemdirbys“. Jo šventė – pavasarį, kai atgimsta žemdirbystė. Apie Šv. Jurgį, apie Jurgines – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ balandžio 23 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close