captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – baleto solistai Kristina Gudžiūnaitė ir Genadijus Žukovskis

„Jei nori pamatyti supertechninių dalykų, reikia žiūrėti cirką ar akrobatiką. O balete mūsų tikslas – neparodyti žiūrovui, kad mums sunku. Tai ir yra profesionalumas: kai tu darai sudėtingus dalykus, o žiūrovas galvoja, kaip tai  paprasta“, – sako baleto solistas Genadijus Žukovskis, drauge su partnere Kristina Gudžiūnaite kviečiantis į baleto „Korsaras“ premjerą Nacionaliniame operos ir baleto teatre.
Baleto solistai Kristina Gudžiūnaitė ir Genadijus Žukovskis. Martyno Aleksos nuotr.
Baleto solistai Kristina Gudžiūnaitė ir Genadijus Žukovskis. Martyno Aleksos nuotr.

„Visą laiką mums pavyzdys buvo Estija, Skandinavijos šalys. Tačiau dabar mūsų bibliotekos tikrai neprasčiau dirba, o kartais net ir geriau. Linkėčiau kolegoms nekompleksuoti ir labiau pasitikėti savo patirtimi“, – sako Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė. Pokalbis apie bibliotekų aktualijas ir kitą savaitę vyksiančią Nacionalinę bibliotekų savaitę.

„Privačių duomenų valdymas – viena didžiausių galių šiandien. Ar norime asmeninius duomenis atiduoti kitiems? Ar privatumas yra mūsų vertybė, kurią reikia ginti?“ – klausia parodos „Globali kontrolė ir cenzūra“ kuratorius dr. Bernhardas Serexhe.

„Meno kolekcininko padėtis sovietmečiu keitėsi: nuo tauraus vertybių saugotojo iki dilerio Atgimimo metais“, – pasakoja parodos „Tyliosios kolekcijos“ kuratorė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Pasižvalgysime po sovietmečiu kauptas privačias kolekcijas.

„Pabandykite paleisti interneto paieškoje bet kokį  žodį su kitaip šalia. Pasakai kitaip – ir štai jau pranešei, kad angažuojiesi naujumui, pokyčiui. Nesvarbu, koks jis ir kaip atrodo“, – apie kalbos ir minčių klišes komentare sako Vilniaus universiteto TSPMI prof. Natalija Arlauskaitė. 

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje sužinosite, kokias inovacijas ir sprendimus interjerui siūlo Milane vykstanti dizaino savaitė; kokią staigmeną šiemet pateikė Pulitzerio apdovanojimas; kaip naujai Claude Monet kviečia patirti Nacionalinė Dailės Galerija Londone?

Ilgųjų susitikimų dalyje apie baleto premjerą, baletą, kūrybos kelią sėsim ir pakalbėsim su Nacionalinio operos ir baleto teatro solistais Kristina Gudžiūnaite ir Genadijumi Žukovskiu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 21 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close