captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokius objektus atvers architektūros festivalis „Open House Vilnius“?

„Aš, kaip sociologė, domiuosi, kaip architektūra veikia žmones, kaip jie veikia architektūroje, kaip ją patiria. Man „Open House“ idėja įdomi tuo, kad žmonės gali geriau pažinti miestą, pamatyti naujai, išgirsti istorijas ir taip kurti artimesnį ryšį. Kartu gali augti ir noras kokybiškai architektūrai, didesnis jos supratimas. Savo tyrinėjimuose esu pastebėjusi, kad žmonės dažnai architektūros tiesiog „nemato“, nepastebi“, – sako sociologė Dalia Čiupailaitė.

„Naudodamiesi technologijomis, daugmaž suprantame rizikas. Bet mums tai nerūpi, neįžvelgiame čia asmeninės grėsmes. Šiandien jums gali nerūpėti, kad jūsų duomenys renkami, tačiau jeigu šalyje keisis valdžia, gali būti, kad ta informacija bus panaudota prieš jus. Šiandien kameros jau gali atpažinti mūsų veidus, baisu pagalvoti, kas nutiks, jeigu pasaulyje neliks grynųjų pinigų, kaip pamažu jau vyksta Kinijoje“, – pastebi vokiečių menininkas Frederikas Krauke, kurio darbai eksponuojami kolektyvinėje parodoje „Globali kontrolė ir cenzūra“.

Literatūros mėnraščio „Metai“ apžvalga su vyriausiuoju redaktoriumi Antanu Šimkumi.

„Buvau pakviestas į festivalį „Poetinis Druskininkų ruduo“. Ten išklausiau visus poetus, o jis nepasirodė. Taigi, mane labiausiai sudomino poetas, kuris neatvyko į festivalį. Gintaras Grajauskas buvo kitoks, jo kūryba atspindėjo posovietinę Lietuvą“, – pasirinkimą komentuoja leidyklos „Bloodaxe books“, išleidusios G. Grajausko poezijos knygą anglų kalba, vadovas Neilas Astley.

„Aš, kaip sociologė, domiuosi, kaip architektūra veikia žmones, kaip jie veikia architektūroje, kaip ją patiria. Man „Open House“ idėja įdomi tuo, kad žmonės gali geriau pažinti miestą, pamatyti naujai, išgirsti istorijas ir taip kurti artimesnį ryšį. Kartu gali augti ir noras kokybiškai architektūrai, didesnis jos supratimas. Savo tyrinėjimuose esu pastebėjusi, kad žmonės dažnai architektūros tiesiog „nemato“, nepastebi“, – sako sociologė Dalia Čiupailaitė. Apie tai, kokius architektūros objektus atvers šiemetinis festivalis „Open House Vilnius“ pokalbis studijoje su architektūros sociologe D. Čiupailaite, organizatorėmis Vita Soltonaite ir Sandra Šlepikaite, Architektūros fondo vadove.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 20 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...