captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokia akvarelinės tapybos ateitis?

„Akvarelės tapyba – sunkus, atsakingas metodas. Ja dirbantys pasižymi kūrybine klausa – kiekvieną potėpį deda ten, kur jis turi būti“, – įsitikinusi dailininkė akvarelininkė Eugenija Pilypaitienė.
Dailininkė akvarelininkė Eugenija Pilypaitienė.
Dailininkė akvarelininkė Eugenija Pilypaitienė.

Birželį Klaipėdos dramos teatre vyks antrasis tarptautinis teatro festivalis TheATRIUM. Šiemet numatoma parodyti daugiau spektaklių, platesnė ir pristatomų šalių geografija. Po pernykštės festivalio sėkmės bilietai į kai kuriuos spektaklius jau tiesiog šluojami. Pasakojimas apie festivalį.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – viena tema: daugelio nuomone, žymiausios pianistės argentinietės ir koncertmeisterio lietuvio vadovaujamo kamerinio orkestro Kremerata Baltica koncertas Ciuriche.

„Akvarelės tapyba – sunkus, atsakingas metodas. Ja dirbantys pasižymi kūrybine klausa – kiekvieną potėpį deda ten, kur jis turi būti“, – įsitikinusi LDS Vilniaus akvarelininkų sekcijos pirmininkė Eugenija Pilypaitienė. „Reikia mokėti save valdyti, kaupti energiją, kad nenaudotum prievartos nei prieš save, nei prieš kūrinį. Liejimas akvarele gali būti momentinis, kaip pliūpsnis, o gali būti ir ilgalaikis ciklas. Akvarelė – kaip simfonija: spalvos kaip garsai suskamba visumoje. Paveikslas nėra plokštuma, tai pulsuojanti erdvė“, – mintimis dalijasi akvarelininkas Jaunius Ranonis Mirnabalis. Kaip saugo ir puoselėja grynosios akvarelinės tapybos tradiciją – klasikinę techniką, reikalaujančią ypatingo meistriškumo, kaip dailininkai perduoda savo amatą, subtilią techniką, koks bus akvarelės žanras ateityje, ar neliks vien spalvinimo, mokymo priemonė – pokalbis studijoje su akvarelinės tapybos meistrais E. Pilypaitiene ir J. Ranoniu Mirnabaliu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ balandžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...