captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie propagandą šiuolaikinėje dramaturgijoje

„Norime kalbėti apie skirtumus tarp baltosios, pilkosios ir juodosios propagandų, paskatinti atskirti jas, gilintis į informacijos šaltinius, reiškinius, vykstančius visuomenėje. Suprasti, kaip propaganda veikia žmogaus psichologiją, visuomenės tarpusavio supratimą ir komunikaciją“, – sako šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Dramokratija“ koordinatorė Živilė Zablackaitė.   

„Dėl nuotraukos prašiau iki pusės nusirengti Vytauto Landsbergio ir Gidono Kremerio, o Birutės Stulgaitės – pasileisti savo gražius, storus, baltus plaukus. Jie atsisakė ir aš jų norą gerbiu – atrodyti taip, kaip nori jie, jų nekeisti ir nemanipuliuoti“, – sako Vokietijoje kurianti ir Berlyno galerijoje „Trofėjas“ parodą „Egzistencijos raukšlės“ pristačiusi fotografė Jurga Graf.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Gyvename visuomenėje, kurioje niekas neklysta ar bent neprisipažįsta klydęs ir savo klaidų netaiso“, – komentare teigia filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Norime kalbėti apie skirtumus tarp baltosios, pilkosios ir juodosios propagandų, paskatinti atskirti jas, gilintis į informacijos šaltinius, reiškinius, vykstančius visuomenėje. Suprasti, kaip propaganda veikia žmogaus psichologiją, visuomenės tarpusavio supratimą ir komunikaciją,“ – sako šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Dramokratija“ koordinatorė Živilė Zablackaitė. Dar viena festivalio dalis – interaktyvi instaliacija „Nepriklausomų Žmonių Respublika“. Čia dalyviai per 10 minučių turės galimybę patirti sutirštintą propagandos bei skirtingos informacijos srauto poveikį priimant sprendimus. Pokalbis studijoje su Ž. Zablackaite, Auguste Žičkyte, Iveta Volungevičiūte ir Indre Bručkute.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ balandžio 17 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...