captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio laikas“: Sirijos konfliktas, „Facebook" skandalas ir nelegalūs Barselonos prekeiviai š Afrikos

Po Sirijoje galimai įvykdytos cheminės atakos prieš civilius tarp Vakarų ir Rusijos kilus įtampai, analitikai svarsto, kaip šis konfliktas gali pakrypti. Neatmetama tikimybė, jog karo veiksmai galėtų persikelti ir į kitus regionus, ir taip pasaulyje prasidėtų gerokai didesnis karas. „Užtenka paprasto atsitiktinumo, kad tas konfliktas pereitų į tiesioginių susidūrimų stadiją. Labai dažnai istorijoje taip ir būdavo, kad mes įsivaizduojame, jog čia yra kažkokia racionali pradžia ir pabaiga, bet labai dažnai nereikia jokios racijos. Žmonės būna tiesiog išprotėję, valstybių vadovai elgiasi neprotingai“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto politologas Šarūnas Liekis.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Šią savaitę „Facebook“ įkūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas atsakė į Jungtinių Valstijų Senato klausimus. 33-ejų M. Zuckerbergas prisiėmė asmeninę atsakomybę už dešimčių milijonų vartotojų duomenų užvaldymą ir pripažino, kad tam tikras socialinės žiniasklaidos kompanijų reguliavimas yra neišvengiamas. Jis pasiūlė „Facebook“ reformų sąrašą ir pažadėjo stiprinti privatumą bei saugumą. Tačiau M. Zuckerbergas tvirtai gynė „Facebook" verslo modelį ir tai, kaip tinklas naudoja 2,1 mlrd. vartotojų duomenis ir skelbiamas žinutes.

Barselonoje šimtai nelegalių migrantų iš Afrikos pragyvenimui užsidirba miesto gatvėse pardavinėdami įvairiausias prekes. Prekeiviai ir jų veikla čia vadinami tiesiog TOP MANTA. Tarp jų ir policijos kartais pasitaiko ir smurtinių susidūrimų. Praėjusį mėnesį vienas prekeivis, bėgdamas nuo pareigūnų, mirė patyręs širdies smūgį. Tačiau tiek patys prekeiviai vienijasi ir ieško būdų, kaip integruotis į visuomenę, tiek valdžios atstovai ieško sprendimų, kaip padėti jau miesto veido dalimi tampantiems nelegaliems prekeiviams.

Ved. Greta Klimkaitė.

„Pasaulio laikas“ sekmadienį, balandžio 15 d., 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama pirmadienį 00.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close