captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kaip švietimas užtikrina socialinį teisingumą?

„Moksleivių pasiekimų tyrimai neturėtų būti naudojami mokykloms lenktyniauti ar mokiniams ir mokytojams spausti. Testai suteikia vertingos informacijos, kam reikia pagalbos, kad mokykla skatintų socialinį teisingumą ir mažintų atskirtį visuomenėje“, – teigia švietimą Europoje tyrinėjantis sociologas prof. Carmelas Borgas.  
Sociologas prof. Carmelas Borgas.
Sociologas prof. Carmelas Borgas.

„Anglosaksų leidybos rinka pastaraisiais metais tampa kur kas konservatyvesnė. O verstinė grožinė literatūra teužima tris procentus visos rinkos“, – pastebi leidyklos „Peirene press“ vadovė Meike Ziervogel. Įspūdžiai ir pokalbiai iš Londono knygų mugės, kur Baltijos šalys prisistatė išskirtinėmis teisėmis.

Venecijoje įkurtame Kazanovos muziejuje žadama atskleisti asmenybę, kuri slepiasi už mitais apipinto vardo. Barselonos gatvėse prekiaujantys nelegalūs migrantai į savo problemas dėmesį atkreipė surengę madų pasirodymą. Apie tai – užsienio kultūros naujienose.

„Mano instaliacijoje matom užtvertą Lukiškių aikštę. Šiandien fizinės tvoros nebeliko, bet visko buvo tiek daug ir nueita taip toli, kad virtuali tvora liks visiems laikams“, – pastebi menininkas, viešųjų erdvių tyrėjas Audrius Novickas, kviečiantis į parodą „Drumsti skaidrumai“.

„Gyvename visuomenėje, kurioje niekas neklysta ar bent neprisipažįsta klydęs ir savo klaidų netaiso“, – komentare teigia filosofas Kęstas Kirtiklis.  

„Prūsiška Klaipėdos istorija nepelnytai paliekama užmaršty. Man labai įdomu sujungti istoriją su šiuolaikinėmis meninės raiškos priemonėmis. Noriu, kad mūsų miesto istorija būtų gyva“, – pasakoja šokio ekskursijos „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“ režisierė Agnija Šeiko.

„Moksleivių pasiekimų tyrimai neturėtų būti naudojami mokykloms lenktyniauti ar mokiniams bei mokytojams spausti. Tik įvertinus situaciją iš visų pusių galima pradėti pertvarką. Ją turi kurti ne ekspertai, susirinkę kur nors kampe, kokioje nors institucijoje, o visi kartu – mokslininkai, švietimo politikos vykdytojai, mokyklų lyderiai, mokytojai, tėvai“, – sako prof. C. Borgas.  

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 14 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 15 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...