captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šiaudus kūrena – gerai gyvena

Per metus sukūrenantis tik apie 300 šiaudų ritinių, Kaišiadorių rajono Lankakiemio kaimo ūkininkas Eugenijus Cikanavičius pasigamina tiek šiluminės energijos, kurios pakanka grūdams džiovinti, pieno blokui, dirbtuvėms bei gyvenamajam namui šildyti.

Per metus sukūrenantis tik apie 300 šiaudų ritinių, Kaišiadorių rajono Lankakiemio kaimo ūkininkas Eugenijus Cikanavičius pasigamina tiek šiluminės energijos, kurios pakanka grūdams džiovinti, pieno blokui, dirbtuvėms bei gyvenamajam namui šildyti. Kokia šio sprendimo esmė, ar sudėtinga juo pasinaudoti kituose ūkiuose bei gyvenvietėse?

Biblioteka buvo ir lieka kultūros židiniu kaime. Tokia ji yra ir Akmenės rajone, Kruopiuose. Į ją suaugusius ir vaikus traukia ne tik knygos, bet ir du kompiuteriai. Populiarūs ir periodiniai leidiniai, nes jų prenumerata daugeliui kaimo žmonių per brangi. Kruopių kaimo bibliotekos filialo vyriausioji specialistė Rima Urmonienė ir skaitytoja Stefanija Dimavičienė pastebi, kad ateityje bibliotekai reikėtų erdvesnių patalpų, daugiau naujų knygų, periodinių leidinių.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, sausio 29 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...