captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką šiandienos žmogui sako retieji originalūs lietuviški šventraščių spaudiniai?

„Lietuviškos Biblijos istorija yra mažai tyrinėta, tačiau neabejotinai svarbi mūsų istorijos bei kultūros dalis. Vilniaus universiteto bibliotekoje  galima gyvai pamatyti didžiąją dalį originalių Biblijos leidinių vienoje vietoje – tai reta galimybė”, – teigia Šventojo Rašto vertėjas, teologijos magistras ir humanitarinių mokslų daktaras Giedrius Saulytis.
Jono Bretkūno verstos Biblijos rankraščio (1590 m.) nuotrauka. Aut. Tomas Mačeliūnas.
Jono Bretkūno verstos Biblijos rankraščio (1590 m.) nuotrauka. Aut. Tomas Mačeliūnas.

„Kalvių miestelio istorija yra glaudžiai susijusi su garsia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų gimine Pacais. XVII–XVIII a. Kalvių dvaras priklausė didikams Pacams, kurių pagrindinė rezidencija buvo Jiezne. Pirmąją bažnyčią Kalviuose XVIII a. viduryje pastatė LDK raštininkas Antanas Mykolas Pacas“, – pasakoja Kaišiadorių muziejaus istorikas Vytautas Budvytis.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

Parodyti su Palangos istorija susijusių daiktų per Suneštinio muziejaus renginį kolekcininkai kurorte susirinko jau penktą kartą. Kad azartas būtų didesnis, šiemet buvo surengtas ir Įdomiausio eksponato konkursas. Pasak Palangos muziejaus laikinosios direktorės Virginijos Paluckienės, „išrinkti įdomiausius, vertingiausius eksponatus lengva nebuvo, nes visi atnešti daiktai – išskirtiniai”.

„Lietuviškos Biblijos istorija yra mažai tyrinėta, tačiau neabejotinai svarbi mūsų istorijos bei kultūros dalis. Vilniaus universiteto bibliotekoje  galima gyvai pamatyti didžiąją dalį originalių Biblijos leidinių vienoje vietoje – tai reta galimybė“, – teigia Šventojo Rašto vertėjas, teologijos magistras ir humanitarinių mokslų daktaras Giedrius Saulytis. Apie lietuviškos raštijos palikimą, saugomą Vilniaus universiteto bibliotekoje, apie kelis šimtmečius skaičiuojančių retų originalių lietuviškų Šventraščių reikšmę istorijai, menui, kultūrai, apie saugojimo bei eksponavimo galimybes pokalbis studijoje su VU bibliotekos Retų spaudinių skyriaus bibliotekininku Evaldu Grigoniu, senųjų Šventraščių spaudinių tyrinėtojais Lietuvos biblijos draugijos vadove Vilhelmina Kalinauskiene, dr. Giedriumi Saulyčiu ir dr. Gina Kavaliūnaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 13 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...