captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Baltijos šalių simbolizmas Paryžiaus Orsė muziejuje

„Paryžiaus publika labai domisi menu, kuris išplečia vaizduotės ribas. Menu, kuris keičia požiūrį į simbolizmą: kodėl jis svarbus, po kokius kraštus klajoja. Tad tikiu, kad parodos laukia sėkmė“, – apie Paryžiaus Orsė muziejuje atidarytą parodą „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmas“ sako dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.
Balandžio 10-12 d. vyksta 47-oji Londono knygų mugė, įvardijama kaip viena svarbiausių leidybos profesionalus vienijančių platformų. Šiemet joje ypatingas dėmesys skiriamas Baltijos šalims – Lietuva, Latvija ir Estija dalyvauja „Market Focus“ programoje. Apie Lietuvos rašytojų prisistatymą ir tarptautinės auditorijos susidomėjimą šalies literatūra – pokalbis su mugėje viešinčia kolege Birute Rutkauskaite.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Džiaugsmingasis juokas yra gerokai ilgesnis negu mandagusis. Mandagusis primindavo net trumpą atsikosėjimą. Kai kas tai vadindavo visiškai ne juoku, o kosuliu. Džiaugsmingojo juoko didesnis diapazonas, jis nesuvaržytas, laisvesnis“, – sako VDU Lituanistikos katedros doktorantė Regina Sabonytė.
 
„Paryžiaus publika labai domisi menu, kuris išplečia vaizduotės ribas. Menu, kuris keičia požiūrį į simbolizmą: kodėl jis svarbus, po kokius kraštus klajoja. Tad tikiu, kad parodos laukia sėkmė“, – apie Paryžiaus Orsė muziejuje atidarytą parodą „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmas“ sako dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė. Apie į Paryžių iškeliavusias Baltijos šalių simbolizmo kolekcijas pasakos nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė ir Latvijos nacionalinio dailės muziejaus parodų kuratorė Ieva Kalnača. O įspūdžiais iš parodos atidarymo Paryžiuje dalinsis kolega Valdas Papievis ir Prancūzijoje gyvenanti režisierė Aušra Lukošiūnienė.
 

Ved. Indrė Kaminckaitė.
 
„Ryto allegro“ balandžio 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...