captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: avių ūkį kuria viešbučių administratorius

Edvinas Jurgelėnas jau ketverius metus tvarkosi avininkystės ūkyje. Pradėjęs nuo 10 avių dabar jų turi apie 300. Kartais jam padeda tėtis Pranas, pažiūrėti ėriukų atvažiuoja ir vaikai. Nors jaunas vaikinas ir svajojo gyventi kaime, tačiau ūkininkauti nemanė. Utenos kolegijoje baigęs viešbučių administravimo verslą, dirbo Vilniuje, net į Airiją buvo išvažiavęs, o dabar sumaniai augina avis, nusipirko ir keletą mėsinių galvijų.
Ūkininkas Edvinas Jurgelėnas su vaikais ir tėčiu Pranu.
Ūkininkas Edvinas Jurgelėnas su vaikais ir tėčiu Pranu.

Labiausia šilumos ir palankų orų pavasarį reikia augalininkystės ūkių šeimininkams. Gerų orų laukia ir bitininkai. Tai patvirtina ir 80 bičių šeimų turintis, Alytaus rajono Plasapninkų kaime gyvenantis Vytautas Patinskas. Nors 6 bičių šeimos neperžiemojo, bitininkas mano, kad sezonas prasideda sėkmingai. Kokie darbai bitininkams dabar svarbiausi?

Kaime gyvenantys dažniausiai kreipiasi į seniūną. O jeigu jo nėra, kaip atsitikę Ignalinos rajone, Vidiškėse, žmonėms nelengva. Antrus metus vietos gyventojai nesulaukia žmogaus, nes pasirodo, kad reikalavimai norint tapti seniūnu didesni nei ministrui. Taip mano gretimame kaime gyvenantis Arminas Norkus. Kokie jo argumentai?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, balandžio 10 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close