captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: premjera – komiškoji G. Verdi opera „Falstafas“

„Tai vienintelė G. Verdi komiška opera, o jos muzikinė kalba nepanaši į jokios kitos. Kad atskleistume jos komiškumą, reikia labai rimtai padirbėti. Šios operos tikslas – per komediją atskleisti ir atpažinti tam tikrus žmonių tipus, sutinkamus ir gyvenime“, – portalui „7 meno dienos“ sako dirigentas Martynas Staškus.
Dirigentas Martynas Staškus.
Dirigentas Martynas Staškus.

„Kartais tikrai pikta, kai organizuoji renginius, rengi parodas, o žmonės ateina į biblioteką ir sako: tai jūs ne tik knygas išduodat? Matome, kad dar tikrai yra dėl ko stengtis“, – sako Marijampolės Petro Kriaučiūnio viešosios bibliotekos vaikų edukacijos ir laisvalaiko centro vedėja Raminta Liubelionienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ministerija planuoja priversti humanitarus dirbti pagal gamtos moksluose veikiančius principus ir paisto apie išgalvotą pažangą. Ostapas Benderis norėjo apmulkinti senųjų Vasiukų šachmatininkus, kad pasisavintų kėdės apmušaluose užsiūtą lobį. O ko iš tikrųjų nori ministerija?“ – komentare apie siūlomą mokslo institutų reformą klausia menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Tai vienintelė G. Verdi komiška opera, o jos muzikinė kalba nepanaši į jokios kitos. Kad atskleistume jos komiškumą, reikia labai rimtai padirbėti. Joje nėra itin ryškios melodikos, puikiai atpažįstamų temų, kas žavi kitose Verdi operose. Operą itin sudėtinga atlikti, joje daug ansamblių, labai neįprasta harmoninė kalba. Šios operos tikslas – per komediją atskleisti ir atpažinti tam tikrus žmonių tipus, sutinkamus ir gyvenime“, – portalui „7 meno dienos“ sako dirigentas Martynas Staškus. Operos režisierė Jūratė Sodytė teigia, jog „nors operos siužete Falstafas – suktas, gašlus, atgrasus senis, savo pastatyme nuo to atsiribojame, nes studentai jauni ir visai kitokie žmonės. Tačiau bendražmogiškosios ydos nesikeičia šimtmečiais. Mums svarbu perteikti Falstafo narciziškumą, susireikšminimą. Visas šias „spalvas“ pastebime anaiptol ne vieno žmogaus charakteryje. Būtent dėl to opera aktuali ir šiais laikais“. Pokalbis studijoje su M. Staškumi ir J. Sodyte prieš G. Verdi operos „Falstafas“ premjerą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ balandžio 10 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...