captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip minėsime Europos kultūros paveldo metus nacionaliniu lygmeniu?

„Kultūros paveldas yra visuotinė vertybė, svarbi individui, bendruomenei ir visuomenei. Svarbu jį išsaugoti ir perduoti būsimoms kartoms. Gali atrodyti, kad paveldas priklauso praeičiai, kad jis yra nekintantis, tačiau iš tiesų jis kinta dėl mūsų veiklos. Negana to, mūsų paveldas labai svarbus kuriant Europos ateitį. Todėl Europos kultūros paveldo metai visų pirma skirti mūsų jaunimui – Europos ateities kartoms“, – akcentuoja Europos kultūros paveldo metų koordinatorius Lietuvoje Alfredas Jomantas.

„Kalbant apie vertimus, rašytojas susiduria su komplikuota situacija: jis norėtų eiti į priekį, o vertimai jį grąžina trimis knygomis atgal. Kad parašytum naują knygą, senas reiktų užmiršti. Dabar turiu galvoje laikyti keturias nuolat aktyvias knygas – tą, kurią norėčiau parašyti, ir tris kitas, kurias vertėjai bando versti“, – mintimis dalijasi rašytoja Undinė Radzevičiūtė, viena iš Londono knygų mugės autorių.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Kino festivaliuose dirbame taip, kad ekranuose atsirastų nepakankamai reprezentuojami žmonės, kad jie būtų pamatyti, kad jų balsas būtų išgirstas“, – sako publicistė, kino festivalių strategė iš JAV Kathleen McInnis.

„Kultūros paveldas yra visuotinė vertybė, svarbi individui, bendruomenei ir visuomenei. Svarbu jį išsaugoti ir perduoti būsimoms kartoms. Gali atrodyti, kad paveldas priklauso praeičiai, kad jis yra nekintantis, tačiau iš tiesų jis kinta dėl mūsų veiklos. Negana to, mūsų paveldas labai svarbus kuriant Europos ateitį. Todėl Europos kultūros paveldo metai visų pirma skirti mūsų jaunimui – Europos ateities kartoms“, – akcentuoja Europos kultūros paveldo metų koordinatorius Lietuvoje Alfredas Jomantas. Kaip minėsime Europos kultūros paveldo metus Lietuvoje, kokį dėmesį ir lėšas tam telkia Europos Sąjungos ir šalies valdžios institucijos, kokie mūsų nacionaliniai akcentai galėtų būti išryškinti – pokalbis studijoje su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, Europos kultūros paveldo metų koordinatoriumi Lietuvoje Alfredu Jomantu, Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos valdybos pirmininku Algirdu Vrubliausku, Mažeikių raj. paveldosaugos vyr. specialiste Rūta Končiūte ir Šilalės raj. Kultūros paveldo apsaugos vyr. specialiste Jurgita Viršiliene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 6 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close