captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kita tema“: ar sąvoka „socialinė lytis“ (gender) tikrai išardys šeimas, o visuomenę pavers belyte?

Kad žmogus turi biologinę lytį ir su ja susijusį socialinį vaidmenį neabejoja niekas. Elgesio modelis, derantis vyrui ar moteriai, paprastai priklauso nuo kultūros, todėl tai yra socialinis, o ne biologiškai nulemtas elgesys. Tačiau biologinės ir socialinės lyties atskyrimas arba vadinamasis „genderizmas“ daliai žmonių kelia baimę.
Laidos vedėja Simona Aginskaitė.
Laidos vedėja Simona Aginskaitė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nesutiko ratifikuoti Stambulo konvencijos būtent dėl  joje vartojamos socialinės lyties sąvokos, kurios įteisinimas, anot jų, „vestų prie netradicinės seksualinės orientacijos asmenų santuokų įteisinimo ir leidimo jiems įsivaikinkti vaikus”. Taip pat pasitaiko tikinčių, kad „genderizmas“ yra socialinis eksperimentas, kuriuo siekiama išardyti tradicines šeimas ir kurti belytę visuomenę.

Kitoje barikadų pusėje matome žmogaus teisių aktyvistus, teigiančius, kad stereotipiniai lyčių vaidmenys yra vienas iš smurto šaltinių, todėl būtina keisti požiūrį į tai, kas neva dera vyrui ar yra privaloma moteriai. Kalbama apie būtinybę šviesti visuomenę –  kad nėra tik vyrams ar moterims tinkamų profesijų, pareigų, laisvalaikio praleidimo formų. Kad vyriškumas ar moteriškumas nėra aiškiai apibrėžtos tapatybės tiek jausenos, tiek ir elgesio prasme.

Laidoje dalyvauja Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė, VU filosofijos doktorantas Vytautas Sinica ir advokatas Karolis Rugys.

Ved. Simona Aginskaitė.

„Kita tema“ – balandžio 6 d., penktadienį, 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama šeštadienį 00.05 val. ir antradienį 21.08 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close