captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie nepatogias temas vaikų literatūroje

„Labai svarbu, kaip literatūra padeda kalbėti su vaikais nepatogiomis temomis, kaip vieną ar kitą knygą galime panaudoti“, – teigia literatūrologas Kęstutis Urba.
Literatūrologas Kęstutis Urba.
Literatūrologas Kęstutis Urba.

„Atėjo kitas etapas, menininkams reikia labiau viešintis. Sovietiniais laikais jauniems kūrėjams nereikėjo rūpintis savo darbų sklaida, už juos tai padarydavo institucijos, pavyzdžiui, Dailininkų sąjunga. Šiandien Dailininkų sąjunga nėra praktiškai naudinga ir nieks už mus nieko nepadarys“, – sako tapytojas Kipras Černiauskas. Kartu su Julija Skudutyte jiedu pristato parodą „Akvarelės ir pošlybės“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema – šiandieninė kultūros, ypač muzikinės, padėtis Pietų Afrikoje.

„Man atrodo labai svarbu, kaip literatūra padeda kalbėti su vaikais nepatogiomis temomis, kaip vieną ar kitą knygą galime panaudoti“, – teigia literatūrologas Kęstutis Urba. „Svarbiausias klausimas – ne kad tema nepatogi, bet kaip mes rašome, kaip skaitome, kokius dalykus akcentuojame“, – pabrėžia literatūros žinovė Danguolė Šakavičiūtė. Diskusijoje apie nepatogias temas vaikų literatūroje taip pat dalyvauja pedagogė Rasma Raudonienė, rašytojai Daiva Čepauskaitė ir Sigitas Poškus. (Įrašas iš Vilniaus knygų mugės.)

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ balandžio 5 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close