captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kai sutartys sudarytos ne visai nuomojamai žemei

Naujienų portalo 15min.lt paskelbtame pranešime teigiama, kad žemės ūkio ministro Broniaus Markausko gimtajame Trušelių kaime, visai netoli jo mamos Sofijos Markauskienės sodybos esančių sklypų savininkai reiškia pretenzijas, kad politiko šeima ne vienerius metus naudojasi šia žeme, tačiau sklypų savininkai nei ministro, nei jo mamos nėra akyse matę, naudojantieji žemę nemoka nuomos mokesčio.
Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. BFL nuotr.
Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. BFL nuotr.

Lietuvos tradiciniuose ir ekologinės gamybos ūkiuose jau maždaug septynerius metus auginamos pluoštinės kanapės. Pernai jų deklaruota beveik 2500 hektarų. Tarp kitų pluoštinių kanapių auginimo entuziastų yra ir Rokiškio raj. ūkininkas Alis Vėjelis. Jis šaltuoju būdu spaudžia vertingą kanapių aliejų, mokslininkas jo sūnus išbandė kanapių pluošto panaudojimą statybose. Viskas lyg ir gerai klojasi. Tačiau šį pavasarį rokiškėno ūkininko entuziazmas auginti kanapes priblėsęs. Kodėl?

Parduotuvėse, perkant įvairius gėrimus, dabar tenka susimokėti ir už skardines bei butelius. Teoriškai kiekvienam turėtų rūpėti susigrąžinti už tarą paimtus pinigus. Kai taip yra, tai ir gamta turėtų būti mažiau šiukšlinama. O kaip iš tikrųjų?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, balandžio 4 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...