captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius

„Neigiamą požiūrį į tam tikras socialines grupes pirmiausia skatina tai, kad žmonės tiesiog nepažįsta tų socialinių grupių atstovų“, – sako žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius.
Žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius. Karolinos Pansevič (DELFI) nuotr.
Žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius. Karolinos Pansevič (DELFI) nuotr.

„Filme jauni žmonės labai stengiasi nepasiduoti, bando spręsti savo problemas, bet pabaigoje padėtis nesikeičia, todėl jie turi dingti“, – sako iraniečių režisierius Ali Asgari, „Kino pavasaryje“ pristatęs savo debiutinį ilgametražį filmą „Dingimas“ ir vertinęs „Trumpame konkurse“ dalyvavusius trumpametražius filmus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Stengiuosi rengtis ekskursijoms taip, kad per jas padėčiau žmonėms atsimerkti, parodyti kažką, pamokyti nežinomos kalbos, raidžių, abėcėlės, kad jis, einantis mieste, suprastų – va taip atrodantis namas pastatytas prieš 500 m., o šis – prieš 100 m.“, – sako „Savaitgalio ekskursijų“ įkūrėja ir gidė Gabija Lunevičiūtė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie legendas ir pasakas, įpintas tarp istorinių faktų.

„Neigiamą požiūrį į tam tikras socialines grupes pirmiausia skatina tai, kad žmonės tiesiog nepažįsta tų socialinių grupių atstovų, – tinklaraščiui „Euroblogas.lt“ sako žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius. – Viešojoje erdvėje kuriami stereotipai, o juos, deja, iš dalies palaiko ir politikai. Suprantama, diskriminaciją patiria ir kitos grupės, ne tik LGBT asmenys, pavyzdžiui, neįgalieji, romai, o šiandien labai aktualus imigrantų klausimas parodė, kad mūsų visuomenei dar trūksta esminio supratimo apie žmogaus teises.“ Su Tomu Vytautu Raskevičiumi, Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose tapusiu „Vaivorykštės“ nominacijos laureatu, pasikalbėsime apie svarbiausias žmogaus teisių problemas Lietuvoje.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ balandžio 4 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...