captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – fotografė Monika Požerskytė

„Lietuvos istoriją visada mačiau per savo šeimą. Neturėjom didelių tradicijų ir dabar kilo noras paminėti šimtmetį labai asmeniškai. Pamačiau Suomijos iniciatyvų, kurios labai jautrios, šiltos ir tada atėjo mintis...“ – apie idėją cikle „Šimtas metų kartu“ įamžinti šimtamečius pasakoja fotografė Monika Požerskytė.
Fotografė Monika Požerskytė.
Fotografė Monika Požerskytė.

Teatro dieną už ryškiausius darbus įteikti Auksiniai scenos kryžiai. Laidoje – šiemet įvertintų teatro kūrėjų mintys. 

„Kalbos apie mokslininkų išskaidymą po neaiškias institucijas ardo mokslo bendruomenę ir griauna pasitikėjimą Lietuvos mokslo ateitimi. Didžiausia bėda, kad Lietuvos mokslas nebesugeba išlaikyti gabiausių mokslininkų“, – pastebi sociologė Vita Kontvainė iš Socialinių tyrimų centro. Kaip planuojama mokslo institutų reforma pakeis mokslo situaciją šalyje?

„Kas žino, kiek milijonų žmonių sukišę savo asmenybes į futliarus, kad tik išvengtų bangų?“ – komentare klausia socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

Europiečių ir amerikiečių šeimos įvaikino tūkstančius žmonių iš Pietų Korėjos. Šiandien jie suaugę ir ieško savo šaknų. Vienus kelionė į gimtą, bet nežinomą šalį sutrikdo, kiti pasijunta grįžę namo. „Tapatybė – ne tik žmonės ir kultūra, tai kur kas daugiau“, – sako filmo „Sugrįžimas“ autorė Malene Choi Jensen, festivalio „Kino pavasaris“ viešnia.

„Tie šimtamečiai, jų istorijos ir yra Lietuva. Išvažinėjau visą šalį, pamačiau labai gražų kaimą. Žmonės nenorėjo fotografuotis – visi buvo pasiilgę bendravimo. Viešnia atvažiavo“, – sako fotografė Monika Požerskytė, cikle „Šimtas metų kartu“ įamžinusi šimtamečius.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 31 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 1 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close