captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: filmo „Jūsų Vincentas“ kūrėjai D. Kobiela ir H. Welchmanas

„Esu įsitikinusi, kad mūsų pokalbiai su Vincentu baigtųsi pykčiais, po kelių valandų jis išlėktų pro duris. Toks jis buvo. Bet todėl, kad buvo būtent toks, jis sugebėjo kurti nuostabų meną. Jis norėjo rasti kitokį būdą skleisti savo požiūrį į meną ir gyvenimą. Dabar suprantu, kad jis kažkaip pakeitė mano gyvenimą. Aš suprantu jo kūrybą ir laiškus geriau nei bet kurio kito menininko. Jis – artimiausias man menininkas“, – pasakoja tapyto animacinio filmo „Jūsų Vincentas“ apie Vincentą van Gogą kūrėja Dorota Kobiela.
Animacinio filmo „Jūsų Vincentas“ apie Vincentą van Gogą kūrėja Dorota Kobiela.
Animacinio filmo „Jūsų Vincentas“ apie Vincentą van Gogą kūrėja Dorota Kobiela.

„Paparčiuose, Kaišiadorių rajone, tolokai nuo miesto šurmulio miško masyve nuo 1994 metų yra įsikūręs vienas uždariausių vienuolynų Lietuvoje – Betliejaus Mergelės Marijos Dangun ėmimo ir šventojo Bruno vienuolynas“, – pasakoja kaimų bendruomenės „Viltija“ pirmininkė dailininkė Audronė Neniškienė. Pasak jos, mažai su kitais ir tarpusavyje kalbančios Betliejaus seserys nepaprastai gražiai švenčia velyknaktį, gražiausią liturgiją metuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – dvi temos: apie kompozitorių Claude'ą Debussy jo mirties šimtmečio proga ir apie naują Graikijoje gimusio, dabar Prancūzijoje gyvenančio kompozitoriaus George'o Aperghis kūrinį „Migrantai“.

„Esu įsitikinusi, kad mūsų pokalbiai su Vincentu baigtųsi pykčiais, po kelių valandų jis išlėktų pro duris. Toks jis buvo. Bet todėl, kad buvo būtent toks, jis sugebėjo kurti nuostabų meną. Jis norėjo rasti kitokį būdą skleisti savo požiūrį į meną ir gyvenimą. Dabar suprantu, kad jis kažkaip pakeitė mano gyvenimą. Aš suprantu jo kūrybą ir laiškus geriau nei bet kurio kito menininko. Jis – artimiausias man menininkas“, – pasakoja režisierė Dorota Kobiela, kartu su vyru Hughu Welchmanu sukūrusi pirmą tapytą pilnametražį filmą „Jūsų Vincentas“. Apie pasaulinio pripažinimo susilaukusią kino juostą, pasakojančią paslaptingą žymiojo dailininko Vincento van Gogo istoriją – pokalbis su savo filmą „Kino pavasaryje“ pristačiusiais kūrėjais Dorota Kobiela ir Hughu Welchmanu. 

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ kovo 29 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close