captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie baltas dėmes Lietuvos vertimų žemėlapyje

„Man reikėjo redaguoti žurnalo straipsnį, kur buvo terminas „multitaskinimas“. Turėjau klausti Komisijos, ką man su juo daryti: kursyvu rašyti ar daryti „daugiaužduotiškumą“? Nėra žodžių, kurie gyvena dabar“, – sako vertėjas, redaktorius Aurelijus Katkevičius.
Vertėjas<br> redaktorius Aurelijus Katkevičius. Šarūno Mažeikos (DELFI) nuotr.
Vertėjas
redaktorius Aurelijus Katkevičius. Šarūno Mažeikos (DELFI) nuotr.

Apžvelgsime „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus ir praėjusius teatro metus su komisijos pirmininke Ingrida Ragelskiene.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie velykines liaudies dainas, jose skambančius pagonybės atgarsius ir pavasario kvietimą pasikalbėsime su Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Dainyno skyriaus darbuotoja dr. Jurgita Ūsaityte.

„Mes turime vieną turtingesnių kalbų. Didžiajame lietuvių kalbos žodyne yra milijonai žodžių. Bet kai jį pavartinėji, o aš turiu tokį laisvalaikio hobį, ten – 19-asis amžius. Ten yra arklio plaukų spalva, šienas, šiaudai, dirvonai. Visi tie milijonai žodžių yra užkonservuotas 19-asis amžius, – sako vertėjas, redaktorius Aurelijus Katkevičius. – Man reikėjo redaguoti žurnalo straipsnį, kur buvo terminas „multitaskinimas“. Turėjau klausti Komisijos, ką man su juo daryti: kursyvu rašyti ar daryti „daugiaužduotiškumą“? Nėra žodžių, kurie gyvena dabar.“ Laidoje kviesime klausytis Vilniaus knygų mugėje vykusios diskusijos „Baltos dėmės Lietuvos vertimų žemėlapyje“. Diskusijoje dalyvauja A. Katkevičius, literatūrologės ir vertėjos Elžbieta Banytė ir Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. Diskusiją moderuoja vertėja Rasa Drazdauskienė.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ kovo 28 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...