captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie meno erdves, veikiančias be valstybės ar verslo paramos

„Jaučiame poreikį skatinti kūrybą, kuri nepriklauso nuo verslo ar valstybės įtakos bei populiarinti vartojimo kultūrai priešingą pasidaryk pats filosofiją", – naujienų portalui DELFI sako Matas Labašauskas, puoselėjantis idėją Naujojoje Vilnioje įkurti kultūros centrą „DIY Cultural Centre“.

„Mąstoma trumpalaikėm perspektyvom: kaip staigiai parduoti, pastatyti ir pelną gauti. O miesto istorinė vertė, žmonių lūkesčiai – nebesvarbu“, – kilus diskusijoms dėl ketinimų užstatyti teritoriją šalia Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios Vilniaus centre, situaciją komentuoja paveldo specialistė Rasa Čepaitienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Apie tai, kas sieja posttiesą, asmeninio tobulėjimo koučerius, nusivylimą valstiečių seimu ir reklaminį montažą, savo komentare svarstys menotyrininkas Virginijus Kinčinatis.

„Norime sukurti erdvę, kokios seniai reikia ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui. Jaučiame poreikį skatinti kūrybą, kuri nepriklauso nuo verslo ar valstybės įtakos. Taip pat populiarinti vartojimo kultūrai priešingą pasidaryk pats filosofiją", – naujienų portalui DELFI sako Matas Labašauskas, puoselėjantis idėją Naujojoje Vilnioje įkurti kultūros centrą. Tuo tarpu Vilniaus senamiestyje jau kelerius metus aktyviai veikia jaunų menininkų erdvė „Studium P“, o Kauno „Kiemo galerija“, nors šiandien ir gauna valstybinį finansavimą, veiklą pradėjo kaip pilietinė menininko Vytenio Jako iniciatyva. Pokalbis studijoje su M. Labašausku („DIY Cultural Centre“), Simonu Nekrošiumi ir Mariumi Juknevičiumi („Studium P“) ir V. Jaku („Kiemo galerija“) apie kultūros erdves, veikiančias be valstybinės ar verslo paramos.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ kovo 27 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close