captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Artėja Šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams tai buvo didžioji pavasario šventė, kuri dabar atitinka krikščionių Velykų laiką. Apie Velykas – pirmadienio viktorinoje.
Visą Šv. Velykų laikotarpį Šiauliai virs profesionaliosios muzikos meka. „Kadaise maestro Sigito Vaičiulionio pradėtas Velykų muzikos festivalis „Resurrexit“ tęsia savo šventišką būtį Šiaulių katedroje, kamerinėje salėje „Polifonija“ ir daugybės šiauliečių širdyse“, – sako renginio meno vadovas, Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vyr. dirigentas Tomas Ambrozaitis.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Literatūros kritikės Elžbietos Banytės parengtoje naujų knygų apžvalgoje – airių kilmės anglų dramaturgo, poeto, romanisto Oscaro Wilde‘o pjesė „Salomė“ bei žymaus šiuolaikinio norvegų rašytojo Karlo Ove Knausgårdo romanas „Mano kova. Mirtis šeimoje“.
 
Artėja Šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams tai buvo didžioji pavasario šventė, kuri dabar atitinka krikščionių Velykų laiką. Velykų pavadinimas kildinamas iš žodžio „vėlės“: seniau buvo tradicija tą dieną lankyti mirusiųjų kapus, nunešti jiems maisto – kiaušinių. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės išlenda su atgimstančia gamta, pasitraukia po pirmojo perkūno. Apie gamtos atbudimo šventę - Velykas – pirmadienio viktorinoje.
 
 
Ved. Viktoras Paulavičius.
 
„Ryto allegro“ kovo 26 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...