captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino kūrėjas Mindaugas Survila

„Situacija labai nekokia: anksčiau 70 proc. Lietuvos teritorijos dengė miškai, o dabar sengirių likusi mažytė procento dalelė, praktiškai jos išnykę. Bet mes dar galime didžiuotis, nes Vakarų europiečiai ir to nebeturi“, – sako režisierius Mindaugas Survila, „Kino pavasaryje“ pristatantis savo filmo „Sengirė“ premjerą.
Režisierius Mindaugas Survila. Nuotrauka iš filmo „Sengirė” archyvo.
Režisierius Mindaugas Survila. Nuotrauka iš filmo „Sengirė” archyvo.

„Mąstoma trumpalaikėm perspektyvom: kaip staigiai parduoti, pastatyti ir pelną gauti. O miesto istorinė vertė, žmonių lūkesčiai – nebesvarbu“, – kilus diskusijoms dėl ketinimų užstatyti teritoriją šalia Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios Vilniaus centre, situaciją komentuoja paveldo specialistė Rasa Čepaitienė.

„Manau, kad mūsų pokalbiai su Vincentu baigtųsi pykčiais, jis išlėktų pro duris. Toks jis buvo. Bet todėl jis sugebėjo kurti tokį nuostabų meną. Jis norėjo rasti kitokį būdą skleisti savo požiūrį į meną ir gyvenimą“, – pasakoja tapyto animacinio filmo „Jūsų Vincentas“ apie Vincentą van Gogą kūrėja Dorota Kobiela.

„Parodoje akcentuojami komunikaciniai edukacijos aspektai, kūrybinio proceso žaismė, šiuolaikinio meno formų įvairovė ir dialogas – visa tai, ko siekiame mokykloje“, – sako J. Vienožinskio dailės mokyklos 60-mečiui skirtos parodos kuratorė, menininkė, pedagogė Kristina Inčiūraitė.

Apie tai, kas sieja posttiesą, asmeninio tobulėjimo koučerius, nusivylimą valstiečių Seimu ir reklaminį montažą, savo komentare svarstys menotyrininkas Virginijus Kinčinatis.

Užsienio kultūros naujienose – apie iš viso pasaulio prancūziškai kalbančių paauglių suburtą orkestrą Frankofonijos savaitei, taip pat apie Sidnėjuje prasidėjusią šiuolaikinio meno bienalę ir politinio meno parodą Frankfurte.

„Galima užsirašyt ant plakato – nekirskit miškų! Ir atsistot gatvėje. Užimtų mažiausiai laiko ir būtų labai tiesmuka. Kiek žmonių tai paliestų, kiek pakeistų jų supratimą? Man atrodo, kad nieko nepakeistų, nes jei žmogui grūdama tiesa, kyla atmetimo reakcija, o mes siekiame, kad žmogus pats tą tiesą atrastų“, –  ilgųjų susitikimų dalyje sėsim ir pakalbėsim su kino režisieriumi Mindaugu Survila, kurio naujausio filmo „Sengirė“ premjera „Kino pavasaryje“ – jau kitą savaitę.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 24 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 25 d. 00.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close