captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pakartot“: muzika – pramoga, ar vis dar menas?

Laidoje muzikantas, muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas svarsto, koks muzikos vaidmuo ir turinys dabar, kai garsai ir melodijos tapo įprastu kasdienybės fonu. Ar įmanoma kalbėti apie muziką, kaip apie meno rūšį?
D. Razauskas. R. Danisevičiaus nuotr.
D. Razauskas. R. Danisevičiaus nuotr.
Vaizdo žaidimai, kinas, sportas, šventės, parduotuvės, kavinės, radijo stotys, televizija, teatras, taksi, kirpyklos ir odontologų kabinetai, poliklinikos ir viešbučiai, senamiesčio gatvės ir pamaldos bažnyčioje, reklama, mūsų mobilių įrenginių signalai, visos nuperkamos laikmenos – muzika yra visur! Už kiekvieną kūrinį, už kiekvieną natą kapsi pinigai (na gerai, išskyrus pamaldas, ten – nekapsi). Muzika yra tapusi pramoga ir fonu. Muzikos klausymosi įpročiai keičiasi, ne tik kintant technologijoms, bet ir kišant muziką visur, kur tik bijoma modernių laikų siaubo nuobodulio. Ar visagalės pramogos kontekste galime kalbėti apie dainos kokybę, apie dainą, melodiją, tekstą, harmoniją, apskritai apie muziką kaip meno formą? Ar mokame atskirti banalybę nuo rimto kūrinio? Ar gebame argumentuotai kritikuoti, girti, rodyti pavyzdį ir suvokti, ką renkamės patys, kas mums prikišama?
 
Laidos autorius ir vedėjas Domantas Razauskas.
 
Ši „Pakartot“ laida bus transliuojama kovo 24 dieną, šeštadienį, 12.10 val. ir kovo 25 dieną, sekmadienį, 02.05 val. per LRT RADIJĄ. 
 
Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos atlikėjų asociacija AGATA ir lietuviškos muzikos portalu Pakartot.lt.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...