captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar sujungus keturis mokslo institutus į vieną centrą, pagerės jų veiklos kokybė?

Pasak parlamentaro Lauryno  Kasčiūno, „darbo grupės siūlomas lituanistinių institutų jungimas kelia abejonių ne tik dėl savo tikslingumo, bet ir įvertinant platesnį kontekstą bei siūlomas kitas reformas, susijusias su lietuvių kalba ir lituanistika, ar visų šių reformų įgyvendinimas nelems lietuvių kalbos ir jos statuso valstybėje susilpnėjimo“. Kaip humanitarinių institutų optimizaciją vertina Lietuvių literatūros ir tautosakos ir Lietuvos istorijos institutų ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, kokie argumentai kalba „už“ ir „prieš“, kaip apskaičiuotas humanitarinių mokslo institutų veiklos efektyvumas ir kiek jis gali pakilti sujungus į Lietuvos humanitarinių tyrimų centrą?
L. Kasčiūnas<br> BNS nuotr.
L. Kasčiūnas
BNS nuotr.
Seniausias šalyje, pradėtas rengti 1980-aisiais festivalis „Birštonas“ ištvėrė ne vieną sunkmetį, valdžių ir santvarkų, valiutų kaitą. Net 1990-ųjų pavasarį žmonės klausėsi džiazo kultūros centre, atsinešę ir radijo imtuvų, kad sužinotų naujienų apie sovietų armijos veiksmus Vilniuje. Muzikantai iš užsienio tais metais į festivalį atvyko nelegaliai, prisimena Birštono džiazo festivalio vadovas Zigmas Vileikis .
 
Literatūros mėnraščio „Metai“ apžvalga su vyriausiuoju redaktoriumi Antanu Šimkumi.
 
„Menininkai analizuoja, kaip objektas gali kisti šiuolaikiniame pasaulyje, kokias formas jis gali įgauti“, – parodą „Objekto evoliucija“, veikiančią galerijoje „AV17“, pristato jos kuratorė Raimonda Tamulevičiūtė.
 
Pasak parlamentaro Lauryno Kasčiūno, „darbo grupės siūlomas lituanistinių institutų jungimas kelia abejonių ne tik dėl savo tikslingumo, bet ir įvertinant platesnį kontekstą bei siūlomas kitas reformas, susijusias su lietuvių kalba ir lituanistika, ar visų šių reformų įgyvendinimas nelems lietuvių kalbos ir jos statuso valstybėje susilpnėjimo“. Kaip humanitarinių institutų optimizaciją vertina Lietuvių literatūros ir tautosakos ir Lietuvos istorijos institutų ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, kokie argumentai kalba „už“ ir „prieš“, kaip apskaičiuotas humanitarinių mokslo institutų veiklos efektyvumas ir kiek jis gali pakilti sujungus į Lietuvos humanitarinių tyrimų centrą? Pokalbis studijoje su ŠMM viceministru dr. Giedriumi Valiūnu, dr. Ramune Šmigelsyte-Stukiene (LII), dr. Rimantu Mikniu (LII) ir dr. Mindaugu Kvietkausku (LLTI).
 
 
Ved. Laima Ragėnienė.
 
„Ryto allegro“ kovo 23 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close