captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: „Ką pasėsi... 2018“ praturtėjusi ir netradicinėmis ekspozicijomis

Ketvirtadienį Aleksandro Stulginskio universitete atidarytoje tarptautinėje parodoje ,,Ką pasėsi... 2018“greta moderniausių traktorių, javų kombainų, daugybės kitų tradicinių ekspozicijų radosi ir naujų. Viena jų – skatinanti tikrą proveržį įtvirtinant Lietuvos laukuose pluoštines kanapes, jų perdirbimo pramonės kūrimą.

Nors naktimis dar žnaibosi šaltukas, neliko nuskriausti ir sodinukų mugės lankytojai, norintys įsigyti dekoratyvinių augalų.

Šiuo metu Lietuvoje yra maždaug pusė tūkstančio kaimiškųjų seniūnijų. Daugelyje jų jau daug metų dirba po vieną žemės ūkio specialistą. Tačiau pasitaiko ir išimčių. Pavyzdžiui, Trakų rajone žemės ūkio specialistė Alina Rizgelienė aptarnauja net tris seniūnijas – Senųjų Trakų, Paluknio ir Lentvario. Kaip jai sekasi, kaip pastarąjį dešimtmetį šiose seniūnijose keitėsi ūkininkaujančiųjų skaičius?

Seniūnijos centras Lukšiai – miestelis Šakių rajone. Tai puikus pavyzdys kaip reikia puoselėti aplinkos grožį, saugoti kultūrinį paveldą. Geros permainos Lukšiuose neatsiejamos nuo seniūno tautodailininko Vido Cikanos veiklos. Šį pavasarį seniūnijos centras gražėja toliau.

Tokį kaip dabar metą, kai dienos jau gerokai pailgėjusios, įprasta kaimo sodybose tvarkyti iš miškų žiemą atsigabentą malkinę medieną. Tačiau ignalinietis Arminas Norkus tvirtina, kad kuo toliau, tuo labiau akivaizdi tendencija – malkauti ne tam labiausiai tinkamu laiku žiemos mėnesiais, bet vasarą. Kodėl?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, kovo 23 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...