captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": ar pakeitus būsimų mokytojų rengimo tvarką į mokyklas ateis dirbti patys motyvuočiausi absolventai?

Mokytoju bus galima tapti ne tik baigus pedagogikos universitetą ar kolegiją. Tai numato naujas Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) parengtas Pedagogų rengimo reglamentas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Remiantis šiuo reglamentu, mokytojauti bus galima ir įgijus pedagogo kvalifikaciją mažiau formalizuotais būdais, pavyzdžiui, baigus programą „Renkuosi mokyti!“ 

Mokytojai bus rengiami šiuo metu aukštųjų mokyklų bazėse kuriamuose nacionaliniuose pedagogų rengimo centruose Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, pasitelkiant tarptautinių ekspertų patirtį. Po studijų šiuose centruose numatoma vienerių metų trukmės pedagoginė stažuotė. Jos metu studijas baigęs darbą pradedantis mokytojas pasitikrins savo apsisprendimą dirbti mokykloje.

Aukštosioms mokykloms, anot ŠMM, atveriamas kelias rengti kelių dalykų mokytojus ir suteikti daugiau savarankiškumo mokyklų bendruomenėms – numatyta atverti galimybę jau dabar dirbantiems pedagogams mokyti ir kitus jo mokomojo dalyko srities dalykus. 

Ar tai reiškia, kad jau netrukus į mokyklas ateis dirbti motyvuoti pedagogai ir tėvai galės lengviau atsidusti, nes jų vaikams nebereikės repetitorių, visko mokiniai išmoks mokyklose? 

Kaip naująją tvarką sutinka mokyklų vadovai? Ar tikrai jau netrukus mokyklų vadovams nebereikės sukti galvos ne tik kaip rasti gerą mokytoją, bet ir kur rasti nors kokį mokytoją?  

Laidoje dalyvauja: Vytauto Didžiojo universiteto Edukologijos instituto doc. dr. Aušra Rutkienė ir Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Danutė Bronė Puchovičienė.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, kovo 22 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close