captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Tomo Venclovos „Vilniaus vardus“

„Antroji laida galbūt ir karštam lietuviškam patriotui atrodys mažiau svetima. Bet mano uždavinys, ir gyvenimo uždavinys, yra vaduoti Vilnių ne tik iš svetimšalių, bet taip pat ir iš mūsų siaurakakčių patriotų“, – antrąjį, papildytą, knygos „Vilniaus vardai“ leidimą pristato poetas, profesorius Tomas Venclova.
Poetas<br> profesorius Tomas Venclova. BNS nuotr.
Poetas
profesorius Tomas Venclova. BNS nuotr.

„Yra fotografija, yra kinas, galime pasižiūrėti, kaip atrodė seni miestai. Bet mes negalime jų išgirsti, neturime jokio garsų archyvo. Kaip tuo metu skambėjo miestas? Žmonės šiandien tuos garsus renka ir kolekcionuoja istorijai“, – sako lauko garsų įrašų kolekcionierius, garso menininkas Audrius Šimkūnas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tam, kad moksleiviai į lietuvių kalbos egzaminą eitų be streso, reikia pradėti ruoštis ne paskutiniais metais, o vienuoliktoje ar net dešimtoje klasėje. Perskaityti kūrinius, susirašyti veikėjų vardus, pagrindinius įvykius, pasižymėti laikotarpį, vieną kitą citatą“, – sako VDU dėstytoja dr. Gintarė Vaitonytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ aiškinsimės, kaip išvengti streso, ruošiantis egzaminams.

„Kada išleidau pirmąją laidą, knygyne prie manęs priėjo kažkoks lietuvis patriotas ir pasakė: „Pone Venclova, šitą knygą parašėte lenkams. Rašykite mums, lietuviams.“ Mano manymu, knygos negali būti skirstomos į knygas, parašytas lenkams, lietuviams, rusams ar žydams. Knygos skirstomos į sąžiningas ir nesąžiningas. Jeigu rašome sąžiningą knygą apie Vilnių, joje bus labai daug lenkų, žydų – ar tai patinka kokiam patriotui, ar ne“, – sako poetas, profesorius Tomas Venclova, pristatantis antrąjį, papildytą, knygos „Vilniaus vardai“ leidimą. Kviesime klausytis T. Venclovos ir kino scenaristo Prano Morkaus diskusijos Vilniaus knygų mugėje. Diskusiją moderuoja literatūrologė, literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ kovo 21 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...