captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: ar galima gamtą įvertinti pinigais?

Išgirdę žodį „paslaugos“ tikriausiai nepagalvotumėt apie mišką, ežerą ar už lango čiulbančius paukščius. Tačiau taip įvertinti gamtos teikiamą naudą žmonėms pasaulyje bandoma jau ne pirmą dešimtmetį. Lietuvos gamtos ekosistemines paslaugas įvertinti ketina ir Lietuvos Aplinkos ministerija.
Vandenynų teikiamas paslaugos atrodo akivaizdžios. Laidos archyvo nuotr.
Vandenynų teikiamas paslaugos atrodo akivaizdžios. Laidos archyvo nuotr.

„Nesakoma, kad gamta iš savęs nėra vertinga. Tiesiog gyvename tokiame pasaulyje, kad žmonėms, kurie turi daugiausia galios priimant sprendimus, kažką įteigti paprasčiau kalbant jų kalba“, – sako prie projekto dirbusi programos „Kurk Lietuvai“ dalyvė Kristina Simonaitytė.

Klaipėdos universiteto mokslininkas dr. Artūras Razinkovas-Baziukas drauge su užsienio kolegomis sudarinėja jūrinių ekosisteminių paslaugų žemėlapius. „Tai ne mokslas, bet įrankis, sukurtas savanaudiškai visuomenei, kuri pirmiausia galvoja apie naudą, – pastebi jis, bet tiki, kad tai gali būti naudinga priemonė politikos formuotojams. – Ypatingai dabar labai sunku paaiškinti, kodėl mes turime skirti pinigus gamtos išsaugojimui.“

Apie tai, ką vadiname gamtos paslaugomis ir kaip išvengti lemtingų klaidų, bandant įkainoti tai, kas atrodo neįkainojama?

Daugiau apie tai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, kovo 19 d., 16.05 val. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...